Nereden nereye

Bir zamanlar Isparta kentinin gururu olan Emrespor, geçtiğimiz yıl BAL'a katılma hakkını kaybettikten sonra artık yerel amatör ligde dahi yarışamıyor

Giriş Tarihi: 26.9.2014
Isparta Emrespor, bir mahalle takımı olarak 2 yıl önce büyük bir başarıya imza atmıştı. 29 Nisan 2012'de Isparta futbolu için tarihi bir başarıya imza atan Emrespor, Uşak 3 Eylül Stadı'nda Muğlaspor'u Alihan'ın attığı golle devirmiş ve adını 3. Lig'e yazdırmıştı. Profesyonel liglerde takımı olmayan Isparta'nın gururu olan Emrespor, yeterli desteği göremeyince sadece 1 yıl 3. Lig'de kaldı ve yeniden Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) düştü.

LİGE KATILAMIYOR
Şirketleşme talebi kabul edilen ve adını Isparta Emrespor A.Ş. olarak değiştiren takım, geçtiğimiz yıl BAL'a katılma hakkını da kullanamamıştı. Kırmızı- siyahlılar, artık amatör liglere dahi katılmıyor. Kulübün başkanı Futbol Federasyonu kayıtlarına göre Ali Çalışkan olarak görünüyor. Mahalle halkı ise 'Nereden nereye' diyerek 2 yıllık macerayı göz önüne getiriyor.

ISPARTA'NIN KADERİ BU MU?
Isparta'nın köklü bir kulübü olan Emrespor'un liglere dahi katılmaması Isparta Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (IASKF) Başkanı Erhan Oturak'ı da üzüyor. Erhan Oturak, "Isparta futbolumuzun kaderi midir bilmiyorum ama 3. Lige, BAL'a katılan takımlar ilgisizlik nedeniyle liglerden çekiliyor. Bir zamanlar hepimizin gururu olan bir takımın bu durumlara düşmesi bir spor adamı olarak bizi derinden yaralıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nereden nereye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN