'Hem ağlarım hem giderim'

Giriş Tarihi: 27.9.2014
İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak atanan Vali Sebahattin Öztürk, kentten ayrılmadan önce Antalyalı basın mensupları ile bir araya geldi. Ramada Plaza Otel'de gerçekleşen basın toplantısında gazeteciler ile vedalaşan Vali Öztürk, 16 aylık görev süresini değerlendirdi.

KALMAK İSTERDİM

Antalya'dan üzülerek ayrıldığını belirten Vali Öztürk, "Bana sorsalar kalmak isterdim. Ama hem ağlarız hem gideriz" diyerek Antalya'ya duyduğu sevgiyi ifade etti. 16 ayın sonunda Antalya'ya ait hiçbir göstergenin daha kötüye gitmediğini aktaran Öztürk, tarım, spor ve ulaşım alanlarında kente yapılan yatırımların sürmesi gerektiğine dikkat çekti.

SOSYAL MEDYA

Uyuşturucu ile mücadelenin hiçbir zaman aksatılmaması gerektiğini öğütleyen Öztürk, görev süresi boyunca konuya büyük bir hassasiyetle yaklaştığını vurguladı. Sosyal medyayı az kullandığını söyleyen Öztürk, "Sosyal medya çok serbest bir alan. Kişisel tercihim uzak kalmak oldu" dedi.

ANTALYA'DAKİ SURİYELİLER
Antalya'da 5 bine yakın Suriyeli mültecinin yaşadığını da belirten Vali Öztürk, "Bu kişiler Antalya'da yeni değil. Daha önceden buradaydılar ama seralarda çalıştıkları için bu kadar göz önünde değillerdi. Seraların kapanması ile birlikte şehir merkezinde daha çok görünür hale geldiler. Fakat turizm ile anılan Antalya gibi şehirlerde sayılarının çok fazla artmaması için gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hem ağlarım hem giderim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN