Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adalete olan güveni yeniden sağlamalıyız

Giriş Tarihi: 28.9.2014
Yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı ile yargının ve toplumun güvenliği, yargıya karşı güven kaybının yeniden yerine getirilmesi için oluşturulan 'Yargıda Birlik Platformu' Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üye adayları Antalya'da meslektaşları ile buluştu. Toplantıya Antalya, Burdur ve Isparta'dan gelen 350'den fazla hakim ve savcı katıldı.

KALKINMA ENGELENİYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bağcı, HSYK'nın devletin önemli organlarından birisi olduğunu ifade ederek, "Devletin organları birbirleriyle uyum içerisinde çalışması gereklidir. Uyumsuzluğun faturası devletimize yani milletimize çıkacaktır. Ortak isteğimiz, HSYK'nın adil olması, atamalarda ve görevlendirmelerde liyakati öne alarak emaneti sahibine vermesidir" dedi.

TEK VAADİMİZ SAMİMİYET

HSYK adayı Denizli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Ateş, Yargıda Birlik Platformu (YBP) adayları olarak Türkiye'nin her yerini dolaştıklarını söyledi. Ateş, "Biz 11 kişi milli takımız. 11 kişiye kırmızı kart gösterilmemesini istiyoruz. Tek vaadimiz adalet ve samimiyet" dedi. HSYK Genel Sekreteri Bilgin Başaran, YGB'yi bir yıl önce 10 arkadaşıyla Ankara'da oluşturduklarını söyledi. Başaran, "HSYK, uygulamalarında, atamalarında büyük bir şekilde hizipçilik ve grupçuluk yapmış, yargı trenini raydan çıkararak, yargı arabasını bataklığa koyarak, meslektaşlar arasında büyük bir huzursuzluk ve sıkıntıya sebep olmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adalete olan güveni yeniden sağlamalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN