İki tekerlekli makam aracı

Gazipaşa'da toplumda spor yapma ve tasarruf bilincini oluşturmak isteyen belediye başkanı Adil Çelik, makam aracı yerine bisiklete biniyor

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 14 yıl doktorluk yaptıktan sonra Belediye Başkanı seçilen Adil Çelik, yoğun iş temposu nedeniyle uzaklaştığı spor hayatını işine taşıdı. Düzenli olarak bisiklete binen Başkan Çelik, makam aracını kullanmak yerine işe gelirken ve giderken bisikletini kullanmaya başladı.

HERKESE TAVSİYE EDİYOR

Bisikletini belediye binası önüne park eden Başkan Çelik, bisiklete binmeyi tüm belediye başkanlarına, bürokratlara ve siyasetçilere tavsiye etti. Birçok Avrupa ülkesinde bu uygulamanın yapıldığını ancak Türkiye'de ne yazık ki garipsendiğini ve uygulanmadığını belirten Başkan Çelik, bisikletle denetim yaparken işçilerin çalışmalarını bölmediğini, bu yüzden bisikletle işçileri kontrol etmenin çok ideal olduğunu söyledi.

SICAK TEMAS KURUYOR

Makam aracıyla dolaşırken insanlarla iletişim kuramadığını da dile getiren Başkan Çelik, "Bisikletle gezerken insanlarla konuşuyorum, selamlaşıyorum. Sıcak bir iletişim oluyor. Bisiklete binerken insanların gülümsemesini görüyorum. Bu bana mutluluk veriyor" diye konuştu. Başkan Çelik tüm ilçe halkını, siyasileri, belediye başkanlarını ve bürokratları sağlıklı yaşam ve tasarruf için bisiklete binmeyi tavsiye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki tekerlekli makam aracı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN