Kök'ün yardımcısı başkanlığa aday

CHP İl Başkan Yardımcısı Manyaslıoğlu, olağanüstü kongrede il başkanlığı için yarışacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 30.9.2014
CHP İl Başkan Yardımcısı Bahadır Manyaslıoğlu, 12 Ekim'de gerçekleşecek Seçimli Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. CHP il binası önünde bir basın toplantısı yaparak adaylığını açıklayan Manyaslıoğlu'na çok sayıda partili destek verdi. Manyaslıoğlu, açıklama öncesi İl Başkanı Devrim Kök'ü ziyaret etti.

ARTIK NEFERİZ

Manyaslıoğlu'na başarı dileyen Kök, "İl örgütü olarak bizim asli görevimiz bütün aday arkadaşlarımızı il örgütünde ağırlamaktır. Biz tarafsız olacağız. CHP'liler hangi arkadaşımızı görevlendirirse seçimin ardından görevimizi teslim edeceğiz. Aday olan arkadaşımız Bahadır Manyaslıoğlu benim 2 buçuk yıldır yardımcılığımı yapan çok emeği olan beraber yol arkadaşlığı yaptığımız acı tatlı anıları paylaştığımız çok değerli bir arkadaşımız. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. İnşallah CHP'liler en doğru kararı verir. Hepimiz CHP'nin neferiyiz" dedi. Hiç kimsenin adayı olmadığını vurgulayan Manyaslıoğlu, "Biz birileri istiyor diye aday olmayız. Birileri istemiyor diye de adaylığımızdan vazgeçmeyiz. Çünkü CHP demokrasi için var olan bir partidir. Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerdir. Demokratik hakkımızı kullanıyor ve aday oluyoruz. Hiç kimsenin adayı değilim. CHP'nin adayıyım" dedi. Manyaslıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme yaptınız mı sorusuna ise ''Hayır genel başkanım ile bir görüşme yapmadım" cevabını verdi.

TEK ÇATI CHP ÇATISI

Partinin tek ihtiyacının birlik ve beraberlik olduğuna dikkat çeken Manyaslıoğlu, "Pazarlıkların adayı değilim" diyerek, sözlerine şu şekilde devam etti: "Çatı adayı da değilim. Tek bildiğimiz çatı, CHP çatısıdır. Örgütümün adayıyım. Kimin milletvekili olacağı derdimiz değildir. Derdimiz, dört buçuktan beş milletvekili sayımızı nasıl altı, yedi yaparız derdidir. Derdimiz parti içi demokrasi, önseçimdir. Derdimiz örgütün iradesinin ipotek altına alınmamasıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kök'ün yardımcısı başkanlığa aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN