Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir günde iki müjde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, bir günde iki müjde birden verdi. Her eve 5 bin litre su bedava verilecek. ise 05-07 ile 19.00-21.00 arası artık ücretsiz

Giriş Tarihi: 23.3.2019
Bir günde iki müjde
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyalılara bir günde iki müjde birden verdi. Türel, ilk önce her ay 5 bin litre bedava su verileceğini açıkladı. Başkan Antalyalılara ikinci sevindirici haberi toplu alışımın bugünden itibaren belirli saatlerde ücretsiz olacağı açıklayarak verdi.

5 BİN LİTRE SU
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASAT Genel Müdürlüğü bünyesinde 5000 litre su kullanan abone sayısının 444 bin 262 olduğunu söyleyen Başkan Türel, bu rakam Antalya'daki toplam abone sayısının yüzde 35'ine denk geldiğini belirtti. Türel, "Söz konusu yüzde 35'lik bölüm, 5000 litre su kullanımı için neredeyse su parası hiç ödemeyecek konumdadır. Diğer aboneler ise yine, kullandığı 5 metreküp su için herhangi bir ücret ödemeyerek aile ekonomisine büyük katkı sağlayacak" dedi.

UYGULAMA BAŞLADI
Antalyalılara bugüne kadar rahat, konforlu ve çevreci araçlarla toplu ulaşım kolaylığı sağladıklarını söyleyen Başkan Türel, bugünden kent merkezinde toplu ulaşımda AU plakalı ve siyah resmi plakalı otobüsler iye raylı sistemin ücretsiz olacağını açıkladı. Sabah 05.00-07.00, akşam da 19.00-21.00 arasında bütün yolcularımızı ilk etapta Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Döşemealtı ve Aksu ücretsiz taşıyacaklarını belirten Türel; "Bu sayede çok yoğun saatlerdeki trafik yoğunluğu azaltacağız ve vatandaşlarımızın bütçesine katkı koyacağız. Bu arada yakıt tasarrufu da yapmış olacağız" ifadelerini kullandı. Türel, uygulamayı toplu ulaşım esnafımızla omuz omuza yaptıklarını ve esnafın kaybının olmayacağı sözünü verdi.

HIRSIZLIK ÖNLEMİ
Başkan Türel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "14 Şubat 'Aşkım Antalya' proje tanıtım toplantımızda değerli hemşehrilerime son hafta müjdeler vereceğimi söylemiştim. Rakip aday arkadaşlarımız projelerimizi taklit ettiği ve kendi projeleri gibi göstermeye çalıştığı için bu müjdeleri açıklamayı tercih ettik. 0-5 metreküp arası su kullanan vatandaş para ödemeyecek. Aile ekonomilerine katkı olacak. Verdiği her sözü yerine getirmiş bir belediye başkanı olarak, bu hizmetimizi de Antalyalı hemşerilerimize kazandıracağız. Bu uygulamalar Menderes Türel'in yine Türkiye'de hayata geçirdiği örnek bir uygulama olacaktır. Bizler Antalya'yı dünya şampiyonu yapmak için gece gündüz çalışırken asla gündelik kaygılar ile hareket etmedik. " ifadelerini kullandı.

BEDAVANIN FORMÜLÜ
ANTALYA'DA yaşayanlara 5 bin litreye (5 metreküp) kadar suyun nasıl verileceğini anlatan Türel, "ASAT'ın elektrik gideri 120 milyon TL civarında olup, saatte 35 MGh elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Önümüzdeki dönem yapacağımız 12 MGh HES (Hidro Elektrik Santrali) ve 15 MGh GES (Güneş Enerjisi Santrali) ile birlikte toplamda 27 MGh elektrik üretim tesisi kuracağız. Böylelikle, ASAT'ın elektrik giderlerinin yaklaşık yüzde 75'i bu santrallerden karşılanacak. Yeni kurulan bu santraller, toplamda 90 milyon TL civarında elektrik üretimi gerçekleştirecek. HES ve GES'lerden üreteceğimiz elektrik bizlere büyük tasarruf imkânı doğururken, bu tasarruf, Antalyalı hemşerilerimize 5 metreküp suyu bedava vermemize imkân sağlayacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir günde iki müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN