Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festival sokağa taştı

Fethiye’de bu yıl 11’incisi düzenlenen Dastar ve renkli görüntülerle başladı. Kuzugöbeği mantarının tezgahlarda kilosu 120-200 liradan alıcı buldu

Giriş Tarihi: 7.4.2019
Festival sokağa taştı
Fethiye Belediyesi, Yeşilüzümlü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iş birliğinde Yeşilüzümlü Mahallesi'nde düzenlenen 11. Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali'nin açılışında renkli görüntüler yaşandı. Katılımcılara kuzugöbeği çorbası ikram edildi. Festivale gelen vatandaşlar dastar ve hediyelik eşyalara büyük ilgi gösterdi. Festival alanında, kadınların dokuma tezgahlarında dokuduğu 'dastar bezi', yöresel el sanatları ve yiyecekler satışa sunuldu. Kuzugöbeği mantarı ise kilosu 120-200 liradan satıldı.

SİNGAPUR'U GEÇECEKLER
FETHIYE Kaymakamı Muzaffer Şahiner, festivallerin bir yörenin tanıtımındaki en önemli unsurlardan olduğunu söyledi. Şahiner, "İlçe, turizmin yanında tarımda da önemli bir yere sahip. Geçen yıl 106 bin ton, bu yıl ise şu ana kadar 60 bin ton tarım ürünü ihracatı yapıldı. Geçen yıl ilçeden 7 bin 252 kilo, bu yıl da şu ana kadar bin 350 kilo kuzugöbeği ihracat edilmiş. Singapur küçücük bir alana sahip olmasına rağmen dünyada ihracatta 13. sırada. Fethiye Singapur'dan daha büyük. Daha çok çalışıp ilçe ve ülke kalkınmasına katkı sunmalıyız" dedi. Törenin ardından protokol üyeleri, Fethiye Belediyesi tarafından yaptırılan ve dastar bezlerinin dokunduğu dastarhaneyi ziyaret etti. Festival bugün sona erecek. Festivalde ilk, orta ve liselerarasında yapılan kuzugöbeği resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festival sokağa taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN