Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enkaz edebiyatı yeniden başladı

’ya 2009-2014 yılları arasında 15 yıl kaybettiren ‘enkaz edebiyatı’ yeni dönem başlamadan kendini gösterdi. ‘Antalya ipotekli’ iddialarına cevabı Türel verdi

Giriş Tarihi: 8.4.2019
Enkaz edebiyatı yeniden başladı

Antalya'da daha görev değişimi olmadan 'enkaz edebiyatı' başladı. 2009-2014 yıllar arasında CHP'li Mustafa Akaydın'dan duyulmaya alışıldık olunan 'bahaneler' şimdiden CHP'lilerin dillerine dolandı. Son olarak CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, "CHP'li Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını pazartesi günü saat 14.30'da alacak. Belediyeyi 4 milyar borçlu ve 2033 yılına kadar ipotekli hale getiren Menderes Türel'in devir teslim törenine katılmayacağı öğrenildi" ifadelerini kullandı. Böcek de seçim öncesi yaptığı açıklamalarda Antalya'nın yanlış uygulamalarla borç batağına sokulduğunu iddia etmişti.

ÇİVİ ÇAKMAMA DÖNEMİ
CHP'nin gelecek dönemde 'çivi çakmama' belediyeciliğinin temeli bu sözlerle şimdiden atıldı. Yarkadaş'a ve aynı bahaneyi dile getirenlere cevabı ise yine Menderes Türel verdi. Türel, "Daha göreve gelmeden borç edebiyatına başlayanlar mazeretlerin arkasına sığınmasın. Çalışsın. Bizim bıraktığımız gibi övünecek eserler Antalya'ya kazandırsın" dedi. Antalya'nın 2018 yılı bütçesinin 2.6 milyar olduğunu, 2019'da 3 milyar lirayı aşan bir gelire sahip olunduğunun altını çizen Türel, "15-20 sene vadeli toplamda faiz dahil 4-5 milyar lira olan bir borç tablosunu algı yönetimi yaparak milletin önüne koyup kaçacak delik aramasınlar" ifadelerini kullandı.

MARTIN SONU YAĞIŞLI
Bu dönem için metro, kurvaziyer liman, yat limanı, sinema stüdyoları ve eğlence merkezi gibi dev projeler vaat ettiğini hatırlatan Menderes Türel, "Biz aynı borç tablosu ile bu vizyon projeleri nasıl yapacaksak, öyle büyük projeleri başarsınlar biz de alkışlayalım. Göreve geldikleri gün borç edebiyatına başlayacaklar demiştik, yanılmışız. Göreve başlamadan başladılar. Martın sonu bahar demişlerdi, ama hava çok bulutlu ve yağışlı. Umarım düzelir. Antalya'ya bahanesiz, mazeretsiz güzel günler yaşatırlar" şeklinde konuştu. Açıklama çok sayıda beğeni aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enkaz edebiyatı yeniden başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN