Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir gecede stat yok oldu

Yap-İşlet-Devret modeliyle kiraya verilen Kemer Tekirova’daki Dr. Fehmi Öncel Stadı, bir gecede yok edildi. Stadyumun tribünü, skor levhası ve tel örgüleri söküldü. Yeşil zemin tarlaya döndü

Giriş Tarihi: 27.6.2019
Bir gecede stat yok oldu
Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan Dr. Fehmi Öncel Stadı, bir gecede yok oldu. Yılların stadyumu bir anda tarlaya dönüştü. 2014 seçimlerinden önce belde olan Tekirova Belde Belediyesi'nin futbol takımı Tekirova Belediyespor'a yap-işlet-devret modeliyle kiralanan ve arsa sahiplerinin babalarının ismini taşıyan 'Dr. Fehmi Öncel Stadı', Büyükşehir Yasası ile Tekirova'nın mahalleye dönüşmesi sonrasında önce Kemer Tekirovaspor, daha sonra Kemerspor 2003 ismini alan kulübe düşük bir bedelle kiralanmaya devam etti.

YENİ YÖNETİM STADI BIRAKTI
2014'TE kulüp başkanlığına getirilen İsmail Selami Minta ve yönetim kurulu üyeleri olağanüstü genel kurul kararı alıp aday olmayacaklarını açıklayarak yönetimden çekildi. Kulüp başkanlığına Ahmet Öncelik seçildi. Yeni kulüp yönetiminin geçen yıl 1 Temmuz 2018'de kontrat yaptığı Tekirova Dr. Fehmi Öncel Stadı'nın sahipleriyle kira miktarı ve ödeme konusunda anlaşmazlığa düştüğü iddia edildi.

SAHİBİ SOLUĞU JANDARMADA ALDI
SON yerel seçimler sonrasında yönetim, Kemer merkezinde bulunan ve Kemer Belediyesi'ne ait olduğu bilinen stada yerleşmeye karar verdi. Kemerspor 2003 kulübü tarafından Kemer Stadı'nda tadilat çalışmaları başlatılırken, Dr. Fehmi Öncel Stadı'nın mülk sahiplerinden Hayat Öncel, Tekirova'dan gelen haberle şaşkına döndü.
STATTAKI tribünlerin, skor levhası kulesinin, kale direklerinin ve tesisin çevresindeki tel örgülerin ve birçok müştemilatın yerinden söküldüğünü ve büyük bölümünün Kemer'deki stadyumuna götürüldüğünü öğrenen Hayat Öncel, jandarma karakoluna başvurarak bu fiili işleyen kişilerden şikayetçi oldu. Jandarma kuvvetleri de hemen konuyu incelemeye başladı.

YEŞİL ÇİMLER TARLAYA DÖNDÜ
ADETA tarlaya benzeyen stadı gördüğünde üzüldüğünü belirten Hayat Öncel, "Sözleşmeye göre bize futbol sahası, tribünler ve çevresine yapılanlar, malzemelerle birlikte aynen devretmeleri gerekiyor. Bütün malzemeleri bize vermek zorundaydılar. Yasal süreç başlatıyorum. Şikayette bulundum, ayrıca dava açacağım" ifadelerini kullandı. Kendisi de tıp doktoru olan Hayat Öncel, stada babasının anısını yaşatmak için Dr. Fehmi Öncel ismini verdiklerini belirterek, "Maalesef onun adını da yok ettiler. Kulüp stadı eski haline getirmek zorunda. İnşallah eski haline döner ve babamızın adını da yaşatırız" şeklinde konuştu.

İKİ KULÜBÜN EVİYDİ
Statta yıllarca Tekirova Belediyespor ve Kemerspor 2003 profesyonel takımları maçlarını oynuyordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir gecede stat yok oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN