Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eren ‘anne’ desin

’da, 4 yaşındaki Eren, sağlık sorunları yaşıyor ve duymuyor. Anne , oğlunun tedavisi için kokulu taşları boyayıp satıyor ve tek isteği oğlunun ‘anne’ demesi

Giriş Tarihi: 25.8.2019
Eren ‘anne’ desin
Antalya'da 4 yaşındaki oğlunun tedavi masraflarına katkı amacıyla kokulu taşlardan hediyelik eşya yapan Seda Düzgün, evladının bir kez de olsa "anne" demesinin hayalini kuruyor. Burdur'un Gölhisar ilçesinde motosiklet tamirciliği yapan Gökhan ve ev hanımı Seda Düzgün çiftinin 4 yıl önce Eren ismini verdikleri oğulları dünyaya geldi. Solunum sıkıntısı nedeniyle bir hafta kuvözde kalan Eren'e yarık damak teşhisi konuldu. Doktorların önerisi üzerine plastik cerrahi servisine götürülen Eren, bir yaşında ameliyata alındı. Çok kilo kaybı yaşayan çocuğun 1,5 yaşında da epilepsi rahatsızlığı olduğu belirlendi. Sık sık nöbetler geçiren Eren, işitme problemi yaşadığı için hiç konuşamadı.

TAŞLARI SATIYOR
Düzgün çifti, sık sık hastaneye gitmek zorunda oldukları için Antalya'ya taşındı. Haftanın üç gününü oğluyla hastanede geçiren anne Seda Düzgün, oğlunun bir kez bile olsa 'anne' diyebilmesi için mücadele ediyor. Düzgün, oğlunun tedavisi için kokulu taşlardan hediyelik eşya, biblo, kapı süsü, mumluk, kına, düğün, bebek doğumları ve sünnet için hediyelikler yaparak, sosyal medya üzerinden satmaya çalışıyor. Kokulu taşlarla oğluna umut olmaya çalışan Düzgün, Eren'in 'anne' sözüne hasret yaşıyor.

ALLAH'TAN UMUT KESİLMEZ
Düzgün, " Eren'in hastalıklarından kurtulmasını, , bir anne demesini dört gözle bekliyorum. Bir 'anne' dese dünyalar benim olacak. Oğlum atlatacak bunları, inanıyorum. Allah'tan umut kesilmez. Mutlaka vardır bir yerde tedavisi, belki birisi umut olacak. Tedavi masraflarına katkı sunmak için kokulu taşlardan hediyelikler yapmaya başladım. Sosyal medyadan duyurdum, destek oluyorlar. Hediyelikler yapıp hem moral buluyorum hem de oğluma umut olmaya çalışıyorum" dedi.

DESTEĞE İHİTİYACIMIZ VAR
EREN'E 12 Eylül'de Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde işitme testi yapılacağını vurgulayan anne Seda Düzgün, "Konuşma terapisti çok önemli. İşitme testlerinden geçemediği için konuşma terapistleri bizi kabul edemiyor. İşitme testini geçemediği için özel hastanede terapiste gitmesi gerekiyor ama maliyeti yüksek. Tek isteğim oğlumun konuşması ve sağlığına kavuşması. Kaç seansta çözülecek belli değil. Onun için tedavi ve eğitim desteğine ihtiyacımız var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eren ‘anne’ desin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN