Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek şartla

Tek şartı ilçede ikamet etmek olan projesini hayata geçirecek olan Kahramankazan Belediyesi, binlerce kişiye iş bulacak

Giriş Tarihi: 20.4.2019
Tek şartla istihdam

Başkent Ankara'nın sanayi üssü Kahramankazan'da istihdam atağı başlatılıyor. Kazan'da işsiz kalmayacak parolası ile yola çıkan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, belediye bünyesinde kurduracağı yazılım sistemi ve Kahramankazan İstihdam Merkezi ile binlerce kişiye iş bulacak. İşverenlerle iş arayanlar arasında köprü vazifesi göreceklerini dile getiren Oğuz, "Kahramankazan İstihdam Merkezi'ni kuracağız. Bu nasıl çalışacak? Biz diyoruz ki Kazan'daki pasta Kazan'a yeter. Yani Kazan'daki istihdam Kazan'a yeter" dedi.

İSTİHDAM ŞARTI İKAMETGAH
"Kazan'da 3 bin 150 tane fabrika var" diyerek sözlerine devam eden Serhat Oğuz, "Burada 50 bin kişi istihdam ediliyor. Kazan'da nereden bakarsanız bakın iş arayan kişi sayısı maksimum iki bin kişidir. Biz belediyemiz içerisinde Kahramankazan İstihdam Merkezi kuracağız. Bununla ilgili bir yazılım hazırladık. Bu yazılımla Kazanlı iş adamları ile bir protokol imzalayacağız. İstihdam merkezimize dahil olmak isteyen fabrikalarımızı belirleyeceğiz ve bilgisayarlarına bu yazılımı kuracağız. Personel aradıklarında o yazılıma bilgileri girecekler. Biz insanların iş başvurularını ve niteliklerini alacağız. Burada işçi arayanlarla iş arayanları eşleştireceğiz. İnsanlara iş bulma konusunda tek bir şartımız var oda Kazan'da ikamet etmeleri" diye konuştu.


"LANSMAN YAPACAĞIZ"
Seçım öncesi verdiği sözleri tutacaklarının da altını çizen Başkan Oğuz, "Biz Kazanlı hemşerilerimize iş bulacağız dedik ve Allah nasip ederse bu sözümüzü de yerine getireceğiz. Buda mümkün. Kahramazankazan Belediyesi sanayici ile iş arayan arasında köprü oluşturacak. Kahramankazan'da yaşayan herkese iş bulmak boynumuzun borcu. Kazan sanayisi her geçen gün büyüyor. Yeni gelen yatırımcıları da buraya enterge edeceğiz. Kazan'daki fabrikalarda bizden eleman talebinde bulundu. Hatta şimdiden bu istihdam havuzuna girmek isteyen bir çok firma var. Projeyi tamamladıktan sonra güzel bir lansman yapacağız. Tanıtım günü de inşallah bin kişinin işe yerleştirmesini yapacağız" ifadelerini kullandı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek şartla istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN