Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Carlinhos
Carlinhos, 23 Ocak 1987 yılında Brezilya'nın 26 eyaletinden biri olan Bahia'nın Vitória da Conquista şehrinde doğdu. Futbola 2004 yılında zamanında Brezilya'nın en büyük futbol sembollerinden biri olan Pelé'nin eski takımı Santos FC'de başladı.

Carlinhos, 23 Ocak 1987 yılında Brezilya'nın 26 eyaletinden biri olan Bahia'nın Vitória da Conquista şehrinde doğdu. Futbola 2004 yılında zamanında Brezilya'nın en büyük futbol sembollerinden biri olan Pelé'nin eski takımı Santos FC'de başladı. İlk maçına 18 yaşında çıkan oyuncu 2006'da gösterdiği iyi performans sonrası milli takıma çağrılırken, 2007'de Sudamericana şampiyonu olan U-20 milli takımının da önemli oyuncularından biriydi. Carlinhos için kariyerindeki en büyük şanssızlık Santos döneminde Kleber'in arkasında beklemesiydi. Santos taraftarı ve Vanderlei Luxemburgo'nun çok sevdiği oyuncuyu, forma bulduğu zaman iyi oynamasına rağmen kesemedi. Kleber'in kadife ayaklı, yumuşak, inceci oyun tipine karşın Carlinhos'un atletik, hızlı, tempolu, temastan kaçmayan futbolu tercih edilmedi. Carlinhos, Luxemburgo'nun gelişiyle tamamen kadro dışına itilmesi ve formunun dip yapması yüzünden Cruzeiro'ya kiralık gönderildi. Luxemburgo onun yıldız psikolojisine girdiğini, şöhretini bir kenara bırakarak bir süre kariyerine başka takımda devam etmesinin daha iyi olacağını söyledi. Carlinhos kiralandığı Cruzeiro ve Mirassol'de de bekleneni veremedi ve ikinci ligde oynayan Santo Andre'ye kadar düştü; ama o düşüş sayesinde kariyerini tekrar canlandırdı. 2010 Paulista Eyalet Şampiyonası'nda ikinci olan takımın en iyi oyuncusu seçilen Carlinhos, 2010 Campeonato Brasileirao devre arasında bedelsiz olarak Fluminense'ye geldi.

Oyunun her iki yönüne de çok iyi okuyabilme özelliği sayesinde Brezilya Milli Takımı'na yükselmeyi başaran Carlos Andrade Souza, en büyük hayalini gerçekleştirmeyi başardı. Bu sayede kendini daha çok tanıtma fırsatı yakalayan futbolcunun bonservis bedeli 6 milyon eurolara ulaşırken, Fluminense de 'tok satıcı' konumuna geldi.

Kariyerinde 5 farklı takımda oynamasına rağmen, henüz Brezilya semalarından uzaklaşmayan Carlinhos, ülkenin en iyi sol bekleri arasında kendisine yer edindi.

Toplamda 60 milyon euroluk değere sahip olan Fluminense'nin en pahalı 4. futbolcusu konumunda bulunan yetenekli isim, son 3 yılda sergilediği 'istikrarlı' performansla 'aranan kan' kimliğine büründü.


BİZE ULAŞIN