Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizdeki 'bağımlılar'

Her ne kadar ABD'de olduğu gibi bir koleksiyonculuk anlayışı hâkim olmasa da burada da spor ayakkabılara tutkun olan isimler var.

* Tünel'de geçen sene açtıkları Lastik Pabuç'la kısa sürede adlarını duyuran Can Soylu ve Deniz Karaman gibi. Karaman, Hollanda'da büyüdüğü için çok farklı modellerle haşır neşir olabilmiş. Okula Air Max'le gidermiş. 30-35 çift ayakkabısı var. Soylu'nun ise 50-60 çift. Sevdiği ve sınırlı sayıda üretilen bir ayakkabıdan dört-beş tane aldığı oluyor. Air Jordan serisinin ilk dört modeli onun için ayrı bir yere sahip. Basketbol merakı olduğu için çocukluğundan beri Nike'a düşkün.

* Nazlı Veziroğlu, unevoguette.blogspot.com'un kurucusu. Düz taban olduğu ve çocukluğunda spor ayakkabı giyemediği için giyenlere çok özenirmiş. Şu anda 25 ayakkabısı var. Sokakta beğendiği bir model görünce insanları durdurup fotoğraflarını çekiyor. "Ayakkabı benim olmasa bile bu sayede onu saklayabiliyorum," diyor.

* Ezgi Akdağ, Zero dergisinde çalışıyor. Spor ayakkabı merakı ortaokulda başlamış. "Filmlerden etkilenmiş olabilirim. Üniversite döneminde özellikle bilekli modelleri toplamaya başladım," diyor. Mutsuz olduğu anda kendini spor ayakkabı mağazasına atıyor.

* Efe Bezmez, henüz 10 yaşında. Hep spor ayakkabı giyiyor. Rengi ya da modeli değil, rahatlığı onun için çok önemli.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizdeki 'bağımlılar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN