Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerlilerden sıkılanlar için 21 yeni yabancı dizi

Giriş Tarihi: 3.11.2012
Açık konuşmak gerekirse son dönemde yerli diziler içimi kıydı. Biri başlıyor, diğeri bitiyor... Binbir hevesle ekran başına oturup izlediğimiz bir sürü dizi fos çıkıyor. Bu nedenle yazımda, tamamen yeni yabancı dizilerden söz etmek istiyorum. Aslında bu konuda da kafam karışık. Evinde oturup Muhteşem Yüzyıl izler gibi, Boardwalk Empire saatini kaçırmayan var mı acaba? Ya da "Hanım koş, bulaşıkları sonra toplarsın, Criminal Minds başladı, cesedi buldular," diye cümleler kuruluyor mudur? Soruların cevaplarını bilmiyorum ama size yeni yayınlanacak tüm yabancı dizilerin listesini verebilirim. Dizimax Vice'ta dört yeni dizi başladı:
Longmire bunlardan biri. Dizinin konusu şöyle: Başrolünde Avustralyalı aktör Robert Taylor'un olduğu dizide, karısının ölümünden sonra toparlanmaya çalışan karizmatik, kendisini işine adamış ve soğukkanlı şerif Walt Longmire'ın hikayesi anlatılıyor.
Major Crimes, The Closer dizisinin devamı... Yaklaşık yedi yıl önce başlayan ve polisiye türünün sevenleri arasında özel bir yeri olan The Closer, Ağustos 2012'de final yaptı. Dizinin başrol oyuncusu Kyra Sedgwick'in kararı üzerine, ondan onay aldıktan sonra da dizinin devamı çekilmeye başlandı. Major Crimes, tıpkı The Closer ya da diğer birçok polisiye gibi, her bölümü farklı bir cinayet davası üzerine kurulu bir dizi. Aynı zamanda, uzantı olarak planlandığından, The Closer'ın son altı bölümüyle Major Crimes bağlantılı.
Boss, ekimde tanıştığımız dramalardan biri. Kelsey Grammer'ı, Şikago Belediye Başkanı rolünde izliyoruz. Dizide başkana ölümcül bir hastalık teşhisi konuyor, ama bundan sadece kendisi ve doktoru haberdar...
Perception, nöroloji profesörü Daniel'ın sanrıları, okulda yaşadıkları, FBI ajanı Kate'le beraber çözmeye çalıştığı olaylar, bu sırada başlarına gelenler ve Daniel'ın olay boyunca yaptığı tespitler üzerine kurulu. Dizimax Comedy'de bir yeni dizi var:
Angry Boys isimli Avustralya dizisi, 21. yüzyılda genç erkeklerin karşı karşıya kaldığı baskılar ve onların hırslarıyla hayalleri üzerine odaklanıyor ve belgesel formatında çekilmiş. Dizimax Drama'da üç yeni dizi başladı:
Magic City, Mad Men'in ardından 1960'lara farklı bir açıdan yaklaşan projelerden biri. Dizi, gangsterleri, politikacıları, eğlence dünyasını ve Miami'nin ilk büyük otelini konu alıyor. Yani kısaca 60'ların Miami'sini yaşayacağız.
666 Park Avenue, klasik iyi ile kötünün mücadelesi. Dram, korku ve bilim kurgu tarzındaki dizinin başrollerinde Vanessa Williams (Desperate Housewives dizisinde Renee olarak izlemiştik) ile Terry O'Quinn (unutulmaz Lost dizisindeki John Locke) paylaşıyorlar.
Scandal, adından da anlaşılabileceği gibi skandalları konu alıyor. Dizinin kahramanı, skandalları ortaya çıkmadan engellemeyi iş edinmiş avukat Olivia Pope... Dizimax Entertainment'ta ise beş yeni dizi başladı, onların konuları şöyle:
Are You There Chelsea, Amerika'da oldukça popüler olan komedyen Chelsea Handler'ın çok satan kitabı Are You There,Vodka? It's Me, Chelsea'den esinlenilerek ortaya çıkarılmış.
Jane By Design'da, 16 yaşındaki lise öğrencisi Jane herkesten gizlediği bir işe kalkışır. Hoşlandığı çocuk tarafından fark edilmek için internetten bulduğu bir moda işine başvurur ve olaylar gelişir...
Bunheads'te, Las Vegas'taki gösteri kızlarından biri olan Michelle, aniden bir adamla evlenip sahil kasabalarından birine taşınıyor. Burada, kayınvalidesininin dans okulunda işe başlıyor....
G.C.B isimli dizi, Kim Gatlin'in Good Christian Bitches kitabından eğlenceli bir uyarlama.
The Client List önce film olarak çekildi ve 3.9 milyon izleyiciye ulaştı. Ardındansa dizi versiyonu geldi. Evli ve üç çocuk annesi bir kadının, müşterilerine özel hizmet sunan bir masaj salonunda çalışırken yaşadıklarını anlatıyor.

CNBC-E'DE YENİ YAYINA GİREN BİRÇOK DİZİ VAR
The Newsroom, ve Moneyball'un yazarı Aaron Sorkin'den ,günlük haber programı yapan insanların yaşamlarını anlatan bir dizi.
Revolution, 25 Kasım'da yayınlanmaya başlayacak. Dizinin konusu ilginç... Elektriğin varolmadığı bir dünyada ne yapardınız? Lost, Alias ve Person of Interest gibi dizilerle televizyon dünyasının en önemli isimlerinden birine dönüşen J.J. Abrams ile Eric Kripke'nin ortak imzasını taşıyan dizi, bu sorudan yola çıkıyor. Bilgisayarların, uçakların, telefonların, hatta aydınlatmanın dahi olmadığı; sonsuza dek karanlığa gömülen bir dünya hayal edin!
Political Animals, eşinden boşanmış eski ABD Başkanı, yeni dışişleri bakanı Elaine Barrish üzerine kurulu bir drama.
Sinbad, Aralık 2012'de başlayacak ve 13 bölüm sürecek. Kahramanımız, kazayla güçlü Sultan Akbari'nin oğlunu öldürür. Bunun karşılığında da "Kana kan!" denilerek, kendi ağabeyi gözleri önünde öldürülür.

E2'DEKİ YENİ DİZİLER
Hit&Miss
'te konu şöyle: Kiralık katil Mia'nın, kimsenin bilmediği bir sırrı vardır. Kendisi aslında bir transseksüeldir. Yaşamını bu şekilde idame ettiren karakterimiz, bunalımlı günlerindeyken, eski sevgilisi Wendy'den bir mektup alır. Kanser olan Wendy, Mia'ya şu anda 11 yaşında olan Ryan ismindeki oğlunun babası olduğunu söyler.
Workaholics'te aynı evi paylaşan ve aynı ofiste çalışan üç kafadarın, günlük hayatlarında karşılaştıkları sıradan olayları nasıl işin içinden çıkılmaz hale soktukları komedi diliyle anlatılıyor.
Beavis and Butthead dünyanın en fırlama ikilisi... 15 yıl önce onları bıraktığımız yerde, yani televizyonlarının karşısında kuruldukları koltuklarında bulmak için E2'yi açmanız yeterli...The Social Network
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerlilerden sıkılanlar için 21 yeni yabancı dizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN