Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evinizde eğlenceye yer açın!

Televizyon izleme, müzik dinleme ve oyun alışkanlıkları değişirken evde internete bağlı cihazların sayısı giderek artıyor. Sadece bilgisayar değil, akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonlar da internete bağlı cihazlara dönüştü

Giriş Tarihi: 16.2.2013
Tüm zamanlar içerisinde belki de evdeki eğlencenin böylesine kolay yönetildiği başka bir dönem olmadı. Artık evdeki cihazlar arasında kablolu ya da kablosuz dil birliği sağlanıyor. Cepteki veya tabletteki görüntü anında televizyonda paylaşılıyor. Tam tersi siz dizi izlerken çocuğunuzun isteğini kıramadınız, kulaklığı takıp tablette takılmanın zamanı geliyor. Peki ne oldu da biz bu kadar cihaza birden sahip olduk. Önce akıllı telefon ve tabletler insan merkezli tasarımlarla sadece teknoloji sevenler için değil, herkes için arzu nesnesine dönüştü. İlk defa teknoloji mağazaları gezilebilir içinde vakit geçirilebilir oldu. Yani teknoloji mağazaları içinde dolaşmaya can attığımız yere dönüştü.

ÇOCUKLAR MERKEZDE
Önce bir olan akıllı telefon sayısı platformlar ve modeller arttıkça çoğalmaya başladı. Tabletler internette yeni yaşam tarzının cihazı oldu. Bilgisayar kadar uzun sürede açılmayan ancak akıllı telefon ekranı kadar da küçük olmayan tabletler internetteki hayatı değiştirdi. Gün boyunca sizin olan tablet ve akıllı telefonlar evde çocukların oyuncağına dönüştü. Yani aslında çocukların arzu ettiği bir hayat tarzına dönüşüm başladı. Bu da evdeki cihazların artması için daha fazla neden oluşturdu. Bilgisayara akıllı telefon ve tabletler eklendi. Sonra oyun konsolları ve televizyonlar. İşte o an dönüşüm başladı.

SINIRSIZ İNTERNET ŞART
Televizyonlar internete bağlanınca aslında internet üzerinden daha fazla eğlence içeriğine sahip olmak istiyoruz. Sizin kendi oluşturduğunuz video, fotoğraf dışında tüm içeriği internetten kiralamak mümkün. Televizyonların bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve diğer kablosuz veri transferi yapması gereken cihazlar arttı. Bir de bunlara akıllanan beyaz eşyaları ve ev güvenlik sistemini ekleyin, internete bağlı cihazlardaki kritik artış gözünüzde canlanabilir. Evde geçirilen zaman yaş ilerledikçe ve çocuklar büyüyene kadar artıyor. Evdeki herkes, eğlence, iş veya arkadaşlarıyla fotoğraf veya video paylaşmak için kablosuz ağları kullanıyor. İşte bunun için evdeki tüm cihazların internet kullanımı artıyor. Sınırsız internet kotası şart oldu.
***
MÜKEMMEL EVDEKİ İHTİYAÇLAR
Kendi ürettiğiniz fotoğraf, video, müzik ve yazı dosyaları gibi arşivlerinize kablosuz bir şekilde dosya atılmalı ve internet üzerinden her yerden ulaşılan, yedeklenmiş depolama ürünleri olmalı. Film, müzik, video müzik arşivini profesyonel koşullarda saklamak çok zahmetli hem fiziksel hem de dijital ortamda yer ihtiyacı artıyor. Bu arşivi yönetmek ve depolama ürünlerini alacağınız zaman diliminde kendi ihtiyacınızı karşılayacak internet servislerine üye olun. Bu servislere her yerden ve her cihazdan erişmeniz bu servisin cazibesini de artıracaktır.
***
ARŞİVİ YÖNETMEK ZOR İNTERNETTEN KİRALAYIN!
Müzik ve video arşivine kendi ürettiğiniz fotoğraf ve videolar eklenince bunları depolamak kadar yönetmek de zor oldu. Evdeki depolama yapan cihazların sayısı da arttı. Hangi fotoğraf hangi video nerede bulmak maharet istiyor. İşte tüm bunlar için aslında yeni internet servisleri var. Film ve müzik arşivini her seferinde oluşturmak için çaba harcamak yerine film ve müzikleri hatta TV ihtiyacını Tivibu Ev gibi servislerle tek seferde toplamak mümkün. Üstelik arşivin yok olma veya kaybolma gibi bir derdi yok. Teknoloji işinde maharetli arkadaşlara her seferinde sormak yerine internetten bu hizmetleri kiralamak daha mantıklı oldu. Çoğu kişi için ağa bağlı cihazları yönetmek kolay değil. Bu yüzden tek seferde yayını evin dışında da takip etmenin mümkün olduğu servisler yaşamı daha da kolaylaştırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evinizde eğlenceye yer açın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN