Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın havadisleri

Giriş Tarihi: 23.2.2013

Kelebeğin Rüyası'nın galası, beyazcamda değişen dengeler, asparagas tweetler derken geçen hafta epey hareketli geçti. Peki aklımızda neler kaldı?

Haftanın olayı: Kelebeğin Rüyası filminin galası Bu haftanın en çok konuşulan organizasyonu hiç şüphesiz Kelebeğin Rüyası filminin galası oldu. Galada, giydiği beyaz elbiseyle eleştiri oklarını üzerine çeken Belçim Bilgin dışında burun kıvırılacak pek bir şey yoktu.
Haftanın gizli kahramanı: İpek Bilgin Kıvanç Tatlıtuğ'un, Behlül'ken arabanın içinde ağlamaya çalıştığı ama bizi güldüren sahnesini eleştiren herkese laflarını yediren kişi yine Kıvanç Tatlıtuğ olabilir. Ama ondan bir oyuncu yaratan kişinin İpek Bilgin olduğunu da unutmamak gerekir.
Haftanın dizisi: Merhamet Ne yalan söyleyeyim, Hande Altaylı'nın Kahperengi romanını bir solukta okuyan biri olarak, Merhamet'in ilk bölümü sona erdiğinde, 'Kitabın yarısı ilk bölümde bitti, bundan sonra ne anlatacaklar?' merakıyla oturdum ikinci bölümü izlemeye... Sonra anladım ki, kitaptakinden çok farklı bir hikaye beni bekliyor. Sanırım izleyici de böyle düşünmüş olacak ki; Merhamet, reyting sıralamasında Muhteşem Yüzyıl'ın hemen dibinde bitiverdi.
Haftanın isimleri: Fırat ve Tatlıtuğ Kelebeğin Rüyası filminde iki şairi canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın müthiş oyunculukları üzerine kalem oynatmayan kalmadı. Ben onlara smokinin ne kadar yakıştığından dem vurmak istiyorum. Bence oyunculukları kadar şıklıklarıyla da alkışı hak ediyorlar.
Haftanın doğum gününü vakitsiz kutlayanı: Buğra Gülsoy Buğra Gülsoy, 31 doğum günü partisini, Kıvanç Tatlıtuğ'un rol aldığı Kelebeğin Rüyası filminin galası gecesine denk getirince, insanın içine kurt düşmüyor değil. Demek ki Kuzey ile Güney sadece dizide değil, gerçek hayatta da pek geçinemiyor.
Haftanın tuhaf kararı : Uğur Birand'ın 32. Gün'ü sunması Mehmet Ali Birand'ın ölümünün ardından, adıyla özdeşleşen 32.Gün'ün akıbeti merak konusu olmuştu. Programı, Mehmet Ali Birand'ın oğlu Uğur Birand'ın sunucağı söyleniyor. Bu haber doğruysa gerçekten çok tuhaf olabilir. Habercilik ve ekran önü tecrübesi olmayan birine böyle bir sorumluluk yüklemek ona da yazık etmek demek değil mi?
Haftanın asparagası: Nil Erkoçlar erkek oldu! 'Erol Köse bu, ne yapsa yeridir,' diye geçiştiremeyeceğimiz bir vaka yaşadık geçtiğimiz hafta. Köse, Twitter'da oyuncu Nil Erkoçlar'ın ameliyatla erkek olduğunu iddia etti. Kızcağız çıkıp "Yok öyle bir şey," dedi. Sonra sırra kadem bastı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın havadisleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN