Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Plan yapmadan bir bakın!

Giriş Tarihi: 2.3.2013
KONSER
İki gece üst üste Duman!

Duman hayranlarına müjde! Türkiye'nin en çok sevilen rock gruplarından biri olan Duman, yarın ve 4 Mart'ta iki gece üst üste Jolly Joker İstanbul'da sahne alacak. İlk albümleri Eski Köprünün Altında'yı yayınladıkları 1999'dan bu yana hayran sayısını katlayarak artıran Duman üyeleri, konserlerde sergiledikleri performansla da dikkat çekiyor. Duman'ın Jolly Joker İstanbul'da vereceği konser için kapılar saat 21.00'de açılacak. Şimdiden uyaralım: Duman hayranlarını bu iki konserde de yüksek bir enerji ve iki saati aşan bir konser bekliyor.

TİYATRO
İki dansçı, 'Üç Faz'
Koreografisini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Modern Dans Bölümü Başkanı Prof. Aydın Teker'in üstlendiği Üç Faz projesi, Kumbaracı50'de sahnelecek. Hareketli platformların kullanıldığı, bedenlerin düzlemler ve mekanla ilişkisini sorgulayan proje artık Kumbaracı50'nin sahne düzeneğine göre koreografisi yeniden düzenlendi. Bilge Sürmeli ve Irmak Altınbulak'ın danslarıyla gerçekleşen Üç Faz'ı 7 Mart'ta saat 20.30'da izlemek mümkün.

SERGİ
Çizerlik gösteriye dönüşüyor!
İngiliz illüstratör David Bray, 4,5 ve 6 Mart'ta Bebek'te bulunan Lucca'nın duvarlarına dev resimler yapacak. Eserleri de, 21 Mart'a kadar Lucca'da sergilenmeye devam edecek.

TİYATRO
Salon'da 'Bir Cihangir Hikayesi' anlatılıyor
Mart ayında tiyatroseverler İKSV Salon'da buluşuyor. Murat Daltaban, Mehmet Ergen, Işıl Kasapoğlu, Zeynep Günsur gibi sanatçılarla çalışan Aslıhan Erguvan'ın geçtiğimiz yıl 18. İstanbul Tiyatro Festivali'nde prömiyerini yaptığı Lulabay-Bir Cihangir Hikayesi oyunu, 4, 11 ve 18 Mart Pazartesi akşamları saat 20.30'da Salon'da sahnelenecek. İki arada bir derede kalmış bir aşkın anlatıldığı oyunda, Nail Kırmızıgül, Fatih Sevdi, Zuhal Gencer Erkaya ve Aslıhan Erguvan rol alıyor.

KONSER
Haneke, İstanbul Modern'e konuk oldu
Yönettiği Aşk adlı filmle En İyi Yabancı Film Oscar'ını kazanan Michael Haneke, filmleriyle İstanbul Modern'e konuk oluyor. 14 Mart'a kadar sürecek 'Haneke Hakkında Her Şey' başlıklı etkinlikte yönetmenin kısa filmleri dahil 21 filmi gösterilecek. Bugünkü programda saat 15.00'te Varyasyon veya Ütopyalar Olduğunu Ben de Biliyorum adlı film var.

YARIŞMA
Snowboard şehrin göbeğine indi
Kayak, Türkiye'de uzun yıllardır yapılan bir spor. Fakat kayağın aksine snowboard ülkemizde yeni yeni popüler oluyor. Dünyanın başarılı snowboard'cularını bir araya getiren Burn İstanbul Rail Jam, geçtiğimiz pazar santralistanbul'da gerçekleştirildi ve büyük ilgi çekti. Etkinlik için santralistanbul'a dünyanın en büyük platformlarından biri kurulmuştu. Uzunluğu 40, yükseliği ise 15 metreyi bulan, 120 bin ton karın taşınmasıyla hazırlanan platform üzerinde birçok zor hareketi gerçekleştiren sporcular, izleyicilerden de büyük destek aldı. Birbirinden yetenekli yarışmacıların hünerlerini sergilediği yarışmanın birincisi, Türk sporcular Cenk Kuli ve Deniz Altınok'un da aralarında bulunduğu 17 yarışmacı arasından sıyrılan Kanadalı Antonin Chamberland oldu.

KAYKAYLA BAŞLAYAN SERÜVEN
Sorularımızı yanıtlayan Chamberland, bu konuda biraz şanslı olduğunu söyledi. Kanada'da kayak mevsiminin beş aydan fazla sürmesi snowboard üzerinde ustalaşmasını sağlamış. Öyle ki "Bu tür yarışmalara gelirken hazırlanmama bile gerek kalmıyor," diyor. Türk sporcular ise tutkularının peşinden koşarak bu seviyeye gelmiş. Kuli de Altınok da kaykay ile başlayan tutkularını ilk önce snowboard'a oradan da profesyonelliğe taşımışlar. Snowboard'a meraklı miniklere verdikleri tavsiye de ortak: "Arkadaşlarınızla iyi vakit geçirip, bolca kayın. Bu, kendinizi geliştirmenizi sağlayacak!" (FIRAT KARADENİZ)

SERGİ
Cumhuriyet, Osmanlı tarihini nasıl keşfetti?

SALT Galata'da 'Modern Türkiye'nin Osmanlı Mirasını Keşfi: Ali Saim Ülgen Arşivi' sergisinde, Osmanlı mimarisinin izlerini çizimler, kitaplar, fotoğraflar, kayıtlar eşliğinde takip etmek mümkün. Sergi 24 Mart'a dek sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plan yapmadan bir bakın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN