Adı kafe, kendisi restoran

Giriş Tarihi: 23.3.2013

İkinci şubesini Suadiye'de açan Armani Caffe, şehrin en iyi restoranlarından da biri. Kuşkonmazlı spagetti, enginarlı rizotto gibi yemeklerin çoğu özgün ve organik

Bir mekanda yemeklerin lezzet ve sunumu, ortamın estetiği, yemek takımlarının kalitesiyle birleşir, servis ekibinin ustalığı da bunlara eklenirse, orada yemek yemek bir şölene dönüşür. Son zamanlarda "Aşırı minimalist dekorasyonuma ve vasat, ucuz servis takımlarıma bakın, yemeklerimin nasıl olacağını varın siz hesaplayın," diye adeta haykıran ortamlar yeme içme dünyamıza egemen oldu. Gel gelelim, geçtiğimiz günlerde Suadiye'de açılan Emporio Armani Caffe'de, yemek tabaklarının estetik görünüşü beni arkalarındaki markaya bakmaya yöneltti. Yıllardır hiçbir restoranda rastlamadığım ünlü bir porselen firmasına aitti. Ortamın tasarımı da zevkliydi. İstinyePark'ın lüks mağazalar meydanındaki Armani Caffe'ye uğrama fırsatını bulamamıştım. Ama uzun süre buranın basit bir kafe olarak hizmet verdiğini duyuyordum.

MENÜ BİR FELSEFENİN ÜRÜNÜ
Doğuş grubuna ait Armani Caffe, grubun gastronomi alanında çalışmak üzere kurulan yeni kolu DREAM'in, iyileştirmek üzere ilk ele aldığı mekan oldu. Yılbaşında Suadiye'de açılan ikinci şubesine büyük önem verildiği hemen anlaşılıyor. Armani Caffe artık sıradan bir kafe değil; hatta kentin en iyi restoranları arasında yer alabilir. Menü baştan sona belli bir felsefenin ürünü. Yemekler hafif ve büyük bölümü özgün, olabildiğince organik. Taze enginar, kabak, kuşkonmaz gibi mevsim sebzeleri, organik tavuk tercih edilmiş. Makarnalar da genellikle sebzeli, krema kullanılmış olsa bile, belli belirsiz. Şarap listesi çok zengin; Birçok ülkenin şaraplarının bulundurulması bir yana, Türkiye'den de önde gelen tüm firmaların ürünlerine yer verilmiş. 13 şarap ve listedeki şampanyalar kadehle de servis ediliyor. Biz üç kişi kabak ve brokoli çorbası, enginar çorbası, dana tartar, kuşkonmazlı spagetti, enginarlı rizotto, yedik üstüne de tiramisu ve dondurmayı paylaştık. Yemekte birer kadeh şarap içtik. Gerek çorbalar, gerekse spagetti ve rizotto mükemmeldi. Bugüne dek buradaki kuşkonmazlı spagetti kadar hafif ve lezzetli bir makarna tatmadım. Üstüne ısmarladığımız tiramisunun porsiyonu bir kişi için çok büyüktü; iyi ki üç kişi paylaşmışız. Tiramisu hakkında damaklarında çok iyi bir referans oluşturmak isteyenlerin tatmalarını öneririm. Yemeğin üzerine kahvelerimizi yudumladık ve kişi başı 80 lira ödeyerek, mekanın hemen yan sokağında burası için ayrılmış yere bıraktığımız aracımızla ayrıldık. Bağdat Caddesi, Armani Caffe ile üst düzey bir kafe-restoran kazanmış.

BEĞENDİKLERİM
Hem kafe hem de çok iyi bir restoran. Özel park yerinden yemek takımlarının kalitesine, mekanın tasarımından personelin ilgisine, yemeklerin kalitesinden lezzetine kadar her şey dört dörtlük.

BEĞENMEDİKLERİM
Hem kafe hem de çok iyi bir restoran. Özel park yerinden yemek takımlarının kalitesine, mekanın tasarımından personelin ilgisine, yemeklerin kalitesinden lezzetine kadar her şey dört dörtlük. Mekanın dışında geniş bir terası var ve buradaki koltuklar çok rahat, ama içeridekilerin tasarımı hatalı. Oturduğunuzda sizi hemen yatar pozisyona yönlendiriyor. Bir an önce değiştirilmeleri lazım.

Mutfak *****
Servis ****
Ambians ****
Emporio Armani Caffe Suadiye Bağdat Cad. No 469, Suadiye-İstanbul Tel: 0 (216) 416 65 65
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Adı kafe, kendisi restoran
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN