Bu konserler kaçmaz

Organizatörlerin paramızda gözü var. Bu yaz, Türkiye'ye ilk defa gelen birçok müzisyeni izleyebileceğiz. Kaçırırsanız çok üzüleceğiniz bu konserleri bir yere not edin

Depeche Mode
17 Mayıs - KüçükÇiftlik Park - Bilet: 120-550 TL
Dönemi geçmeyen nadir gruplardan biri Depeche Mode. Türkiye'deki hayran sayısıysa çok fazla. Bu yüzden konserleri Türkiye'de de hayli görkemli geçiyor. Bu sene yeni albümleri Delta Machine'in turnesi kapsamında İstanbul'da olacaklar. Yaşları ilerlemiş olsa da canlı performansları hiç gerilemedi. İzlemek şart.

Blur

21 Haziran - Efes Pilsen One Love - Bilet: Henüz açıklanmadı
Efes Pilsen One Love son yıllarda ciddi bir atak yaptı. Pozitif'in organizasyonluğunda geçtiğimiz sene Pulp'ı Türkiye'ye getirmişlerdi. Bu seneyse yine aynı dönemin bir başka İngiliz grubunu, Blur'u izleyebileceğiz. Brit-pop öncülerinden olan Blur ilk defa Türkiye'ye gelecek. Muhtemelen bu yazın en eğlenceli konserlerinden biri bu.

Belle & SebastIan

28 Haziran - Avea Espace to Music - Bilet: Henüz açıklanmadı
İskoçyalı Belle & Sebastian çok uzun zamandır ülkemizde bekleniyordu. Melankolik müzikleri ile ön plana çıkan topluluk bu sene İstanbul'da ilk konserini verecek. Avea Escape to Music kapsamındaki konserin detayları henüz açıklanmadı. Avea'nın bu mini festivalinde Bat For Lashes'ı da izleyebileceğiz.

SIgur Ros

2 Temmuz - Parkorman - Bilet: Henüz açıklanmadı
İzlandalı Sigur Ros son 15 yılın en büyüleyici gruplarından birisi. Kalabalık ekipleriyle destansı bir müzik icra ediyorlar. Onları, bu seneki turnelerinin ilk ayaklarından birinde, birkaç hafta önce Londra'da izlemiştim. Londra'daki görsel açıdan muhteşem şovlarını büyük ihtimalle İstanbul'a da taşıyacaklar. Onlar da Türkiye'ye ilk defa geliyorlar.

Snoop Dogg

7 Temmuz - İnönü Stadyumu - Bilet: Henüz açıklanmadı
Çağımızın en 'kıyak' rapçilerinden biri Snoop Dogg. 7 Temmuz akşamı İnönü Stadyumu'nda kalabalık bir kitleye seslenecek. Dahası, aynı gün Cee Loo Green ve Nas'ı da izleyebileceğiz. Bu yazın en fantastik konserlerinden biri olmaya aday. Ayağınıza kadar gelmişlerken kaçırırsanız çok üzülürsünüz.

Iron MaIden

26 Temmuz - İnönü Stadyumu - Bilet: Henüz açıklanmadı
Heavy metal'in sahnesiyle ünlü renkli temsilcisi Iron Maiden. Onları daha önce de İstanbul'da izleme fırsatını bulmuştuk. Türün sevenleri dışındaki izleyicilerin de mutlaka bulunması gereken bir konser bu. "Ben metal müzik sevmem," diye gitmemezlik etmeyin sakın.

Roger Waters: The Wall

4 Ağustos - İTÜ Stadyumu - Bilet: 150-770 TL
Gelmiş geçmiş en büyük gruplardan biriydi Pink Floyd. Onun kurucusu Roger Waters'sa rock'n roll tarihinin bu en etkileyici grubuna yıllarca liderlik yaptı. İşte o Roger Waters Pink Floyd'un The Wall albümünün 'yenilenmiş' turnesi için bu yaz İstanbul'da olacak. 69 yaşındaki Waters bir daha ne zaman Türkiye'ye gelir bilenmez. Bu konserin telafisi yok.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu konserler kaçmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN