Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Plan yapmadan önce

Giriş Tarihi: 23.3.2013
SERGİ

Geçmişten geleceğe uzanmak
İstanbul Modern, yeni bir 'koleksiyon sergisine' ev sahipliği yapmaya başladı. Önceki gün kapılarını sanatseverlere açan 'Geçmiş ve Gelecek' başlıklı sergi, sanat müzelerinin geçmişle kurdukları tarihsel bağa ve geleceğin şekillenmesine yönelik üstlendikleri sorumluluğa vurgu yapıyor. Müzenin kalıcı koleksiyon katının yeni bir sergileme modeli ile düzenlenmesinin ardından ziyarete açılan sergide Türkiye'de üretilen modern ve çağdaş sanatın ilk günden bugüne geçirdiği dönüşüm gözler önüne seriliyor. İstanbul Modern'in 'Geçmiş ve Gelecek' başlıklı sergisi, müzenin şu ana dek ev sahipliğini üstlendiği en kapsamlı sergilerden de biri. 136 sanatçının 180 çalışmasının bir araya geldiği sergi, daha önce sergilenmemiş 91 yeni yapıtı da bünyesinde barındırıyor. Sergi, ayrıca, İstanbul Modern koleksiyonunun yanı sıra Dr. F. Nejat Eczacıbaşı Vakfı ve özel koleksiyonlardan alınan uzun süreli ödünçler ile Danışma Kurulu'nun onayıyla kabul edilen bağışları da sanatseverlerle buluşturması açısından önemli.

SİNEMA

Tivibu'dan Çanakkale hediyesi
Yeşim Sezgin'in yönettiği ve Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Serkan Acar ile Rıza Akın'ın oynadığı Çanakkale 1915 adlı film, 18 Ekim'de vizyona girmişti. Şimdi, Çanakkale Zaferi'nin 97. yılında Tivibu.com.tr, bu filmi herkese hediye ediyor. Filmi yarın akşama kadar tivibu.com. tr adresindeki internet sitesinden ücretsiz izleyebilirsiniz.

KONSER

Göksel İzmir'de
Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Göksel, büyük ilgi gören son albümü Bende Bi' Aşk Var'dan şarkılar ile, bu akşam, İzmir Arena Sahnesi'ne konuk olacak. Göksel'in İzmir'de vereceği konser saat 21.00'de başlayacak.

TİYATRO

Sahnede şair var!
Yayınladığı tek kitapla edebiyat dünyamızın ustaları arasına giren şair Ahmed Arif'i sahneye taşıyan Hasretinden Prangalar Eskittim adlı oyun bugün saat 20.30'da Caddebostan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Tiyatro Kumpanyası'nın sahneye taşıdığı oyun, Arif'i bilinmeyen yönleri ve şiirlerinin yaratılış serüvenleriyle seyirci karşısına çıkarıyor!

SEMPOZYUM

Suat Derviş'i merak edenlere...
Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Kadın Yazarlar Sempozyumu, Türk edebiyatının özgün yazarlarından Suat Derviş'e adandı. Suat Derviş'in eserlerini, yazarlığını ve çağdaş Türk edebiyatı içindeki yerini tartışmayı amaçlayan sempozyumda, yazarın Türk sinemasında da kült haline gelmiş Fosforlu Cevriye romanının uyarlamaları da yer alacak. Ev sahipliğini Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Hüsnü Gündüz'ün ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günseli Sönmez İşçi'nin yapacağı sempozyumda, Prof. Dr. Erendiz Atasü, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Raşit Cavaş, Prof. Dr. Fatmagül Berktay ve Prof. Dr. Nazan Aksoy da konuşmacı olarak katılacak. Sempozyum, 4 ve 5 Nisan'da Yeni Yüzyıl Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenecek.

KONSER

Tekfen Filarmoni Çaykovski dinletisi için sahnede
Tekfen Filarmoni Orkestrası bu yılın ilk konserini bu akşam, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda verecek. Orkestraya konserinde, dünyanın yaşayan en ünlü trompetçileri arasında gösterilen Sergei Nakariakov da eşlik edecek. Bu akşam saat 20.00'de başlayacak konserde, Nakariakov, Çaykovski'nin Rokoko Teması Üzerine Çeşitlemeler adlı eserini yorumlarken, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Alemdar Karamanov'un oda orkestrası için yazılmış İthaf isimli eseriyle Beethoven'in 4 Numaralı Senfonisi'ni seslendirecek.

SERGİ

Hem sergi hem de atölye
Şimdiye dek çizme ve boyama yoluyla yapıt üretirken, son dönemde kağıt ve plastik gibi malzemeleri kesip eksiltmenin peşine düşen sanatçı Erim Bikkul, yeni çalışmalarıyla Pasajist'e konuk oluyor. Adını Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Eşik adlı şiirinden alan 'Yekpare Akış' başlıklı sergi, 30 Mart'a kadar devam edecek. Bikkul, sergisinde eserlerini sunmanın yanı sıra, Pasajist'te kuracağı mini atölyesinde üretmeye devam de edecek ve ziyaretçilerle iletişime açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plan yapmadan önce
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN