Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cennetinizi yaratırken bunlara dikkat!

Giriş Tarihi: 20.4.2013
SINIRLAR "Bahçenizin sınırları belirgin olsun. Giriş kolay algılansın. Yürüyüş yolları oluşturun. Düz hatlar yerine kıvrımlı patikalar yaratın. Görüş açıklığı olsun. Bir odak noktası yaratın. Bu bir fıskiye, süs havuzu, özel bir ağaç, bir kaya, bir çiçek öbeği, bir salıncak olabilir."

KARMAŞA
"Göz, keşfedecek şeyler arar. Çok fazla karmaşa yorucu olabilir ama belli bir miktar karmaşa bahçeyi ilginç kılar. Birkaç farklı detayın bir araya gelmesi, karmaşayı yaratabilir. Boş ve dolu alanlar, değişik renk, form ve ebatların bir arada kullanılması, yükseklikler, eğimler yaratmak gibi."

GİZEM
"İnsanların merakını cezbedecek gizli köşeler yaratın. Gizem bir sürpriz değil, daha fazlasını keşfetmek için bir motivasyondur. Hayal gücünüzü kullanın."

KAÇAMAK KÖŞESİ
"Bazen kendi kendinize kalmak, sadece çiçeklere, kuşlara, havadaki bulutlara bakmak, kafanızı boşaltmak ya da düşüncelerinizi toparlamak istemez misiniz? Kendinize ait bir köşe yaratın. Bu, söğüt ağacının altında bir bank, suyun kenarında bir kütük parçası ya da ağaca asılı bir salıncak olabilir."

BAHÇE ŞART DEĞİL
"Doğayı yakınınızda hissetmek için bir bahçeye sahip olmak şart değil. Balkonunuzda, pencerenizin önünde pekala güzel çiçekler yetiştirebilirsiniz. Yaşayan, büyüyen, çiçek açan bitkiler insanı iyi enerjiyle doldurur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cennetinizi yaratırken bunlara dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN