Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'da eğlenceli bir rock opera: We Will Rock You

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Bu yazıya "Bismillah" diye başlayabiliriz! "Easy come, easy go, will you let me go / Bismillah! No, we will not let you go / Let him go! Bismillah! We will not let you..."
Queen'in en bilindik parçalarından Bohemian Rhapsody'de biraz başa sarıp "Scaramouche, Scaramouche, will you do the Fandango," da diyebiliriz, "Thunderbolt and lightning, very very fright'ning me / Galileo. Galileo. Galileo.
Galileo. Galileo Figaro."
Çünkü sahnedeki, onların hikayesi. Scaramouche ile Galileo'nun.
Herkes tektipleşmişken, düzene uymayan iki gencin birbirini, aşkı ve rock müziği keşfetmesinin hikayesi...
BKM'nin 10 günlüğüne İstanbul'a getirdiği We Will Rock You, Queen'in parçalarından hareketle tasarlanmış ödüllü bir rock opera. 2002'de West End'le başlayıp 10. yıllarını geçen yıl devirmişler, gezip çıkmadıkları sahne yok. Bizde de Ülker Sports Arena'dalar.
Son iki gün.
Tatlı, matrak bir müzikal bu... Müzik, zaten rock'la alakası olmayanın bile kulağında yer etmiş bilindik parçalardan.
Danslar, kostümler pek Weğlenceli.
Olaylar İngilizce cereyan ediyor ama hem Türkçe altyazı var hem de aralara Huysuz Virjin'den Salı Pazarı'na göndermeler serpilmiş!
Çoluk çocuk gidilebilir; biz gittiğimizde, koltuklarına zamklanmış gibi nefes almadan izleyen küçük kız çocukları vardı.
Bir de aynen küçük bir kız çocuğu gibi merakla, gözlerini kocaman açarak sahneye konsantre olan Gökçe Bahadır.
Ne kadar güzel bir kadın ve hakkını verdiği Aysel'den sonra onu arayı açmadan nasıl da başka bir rolde hemen, derhal, çabucak görmek istiyoruz.
Sahnedeki klonuyla karıştırılabilecek derecede benzerlik taşıyan Haldun Dormen, tam da o gün yayımlanan röpünün rüzgarıyla nasıl da çatlak, nasıl da çılgın vs vs olan Nilgün Belgün, esprileri şaşırtıcı biçimde kaçırmayıp tam zamanında gülen Yonca Evcimik...
Bunlara denk gelmezsiniz muhtemelen ama orta üst semtlerde benzerleri bol olan Gaga kızlar, Madonna'dan Iggy Pop'a Bohemler ve Haldun Dormen'in ikizi diyebileceğimiz, Kraliçe'nin kirli işler müdürü Commander Khashoggi gayet aşina gelecektir.
Bugün ve yarın son iki gün.
Daha iyi bir programı olanları merak ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'da eğlenceli bir rock opera: We Will Rock You
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN