Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DVD ekranı

Hayır No
(Tiglon)

Film: **** Ekstralar: ** imdb notu: 7,5
Oscar adayı oldu olmasına da, Şili'yi de epeyce tartışmalara garkeden bir film oldu, No. Pablo Larrain'in anıları üzerine kurulu öykü, diktatörlüğünün 15. yılında, "Acaba iktidarı nasıl uzatırım?" düşüncesiyle, Pinochet'nin 1988'de düzenlediği 'yangından mal kaçırma' referandumunu anlatıyor. Cuntacılar 'evet' oyunu garanti görmekteyken, Rene adlı zeki bir tanıtımcı olağanüstü bir 'hayır' kampanyası kurgular. Cuntanın çökertilmesinin hayli kişisel yorumu, sırf bu yüzden Şili solunun tepkisini çekti. Önemli değil, dar bütçeli ve olağanüstü etkili bir özgürlük destanı bu.

Cloud Atlas / Bulut Atlası

(Assanat)
Film: **** Ekstralar: Yok imdb notu: 7.7
Geçen yılın yerin dibine batırılan ve göklere çıkarılan filmi Wachowski'lere ait. Arka planda, günümüz edebiyatında en ilgi çekici post modern denemelerle bilinen David Mitchell'in aynı adlı romanı olunca, beklentiler artmıştı. Altı öyküyü peşpeşe ve iç içe ören film, 1850'lerde bir okyanus seyahatiyle başlıyor, 1920'lerde bir bestecinin mektuplarıyla sürüyor; nükleer santral, hastane derken geleceğin kıyametine kadar uzanıyor, ama müthiş bir zekayla, varoluşun girdaplarına sokuyor bizi. Değişen karakterler, bir önceki öyküden parçalarla ilerliyor. Zengin bir oyuncu kadrosu, kıvamlı bir anlatım ve sinemaya güçlü bir katkı. Bluray'i tercih edin ama.

In a Better World / Daha İyi Bir Dünyada

(Tiglon)
Film: **** Ekstralar: ** imdb notu: 7.6
Susanne Bier'in 2011 En İyi Yabancı Film Oscar'ını alan filmi izleyiciyi en uç duygulara savuran bir öyküde büyülemeyi başaranlardan biri. Cennet neresidir ve nasıl bir ruh halidir? İşi gereği, acımasız bir şiddet dalgası altındaki bir Afrika mülteci kampıyla Danimarka'daki şiirsel evi arasında gidip gelen doktor Anton, karısı Marianne'la boşanma eşiğinde. Okulda horlanan oğlu Elias'ın annesini yeni kaybetmiş Christianne ile arkadaşlığı ve aniden bir trajedi... Katmanlarla gelişen, ayna gibi bir öykü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DVD ekranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN