Pil ömrü, paylaşımı bitirmesin

Akıllı telefonlar pil canavarı olmaya devam ediyor. Pillerin hacimleri aynı kalırken ömrü giderek uzamaya başladı. Akıllı cep rekabeti aksesuvar yarışını da kızıştırdı

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Akıllı telefonlardaki yarış sadece yetenek değil, bu yetenekleri kullanmak için gerekli pil süresi konusunda da rekabet var. Pil ömrü bir günü bulmayan telefonlar konusunda yeni pil teknolojileri konusunda yoğun bir çalışma olsa da bu henüz hissedilmiyor. Çünkü pil ömrü bir günü bile çıkaramayınca doğal olarak insanlar şarj cihazını sürekli yanında taşıyor. Her yerde şarj olanağı bulunamayınca harici piller hayat kurtarıyor.

PRİZE YAKIN MASA
Restoran ve kafelerde telefon, tablet ve bilgisayarını şarj etmek isteyen tüketiciler prize en yakın masayı seçiyor. Pil süresinin bu kadar kritik olduğu anlarda kullanıcıların da bazı önlemler alması gerekiyor. Bu yüzden şarj eden kılıflar ve harici şarj üniteleri de kullanılıyor. Harici üniteler cep telefonlarının 10 katı büyüklüğe sahip olabiliyor. Uzun süreli seyahatlerde kullanılabiliyor.

ŞEBEKE ÖNEMLİ
Farklı renk ve büyüklükteki kılıflar kullanıcıların hizmetine giriyor. Kılıfların pil ömrü, kalınlığı, şarj göstergesi olup olmaması önem taşıyor. Ayrıca baz istasyonuna uzaklık, şebeke kalitesi de pil tüketimini etkiliyor.

SÖZÜNÜZ YARIM KALMASIN
Tam önemli bir konuşmanın ortasında sözünüzü, en güzel fotoğrafı çekip instagramda ve twitter'da paylaşırken piliniz bitmesin. Powerbank sayesinde istediğiniz yerde, istediğiniz zaman telefonunuzu, mini-micro USB girişiyle cihazınızı şarj ediliyor. 3500 mAh gücü sayesinde telefonunuza ekstra konuşma süresi, diğer cihazlarınıza da ekstra kullanma süresi sağlıyor. Ekstra konuşma süresi, cihazınızın kapasitesine göre farklılık gösterebiliyor. Ancak en yüksek pil kapasitesine sahip telefondan bile daha uzun pil ömrüne sahip.

PİL GÖSTERGESİ UYARIYOR!
İki kata kadar ekstra kullanım süresi sunan Ttec Caffeine iPhone 5'in ince ve hafif tasarımını korumayı hedefliyor. Şarj edilebilir 1400mAh lityum pil kapasitesi rakip telefonların pil süresinden az. LED ışıkla pilin durumunu görsel olarak takip edilebiliyor. Micro USB girişi ile şarj ve senkronizasyon yapılabiliyor. Ayrıca şafj için kullanılan kılıflar ekranın ve telefonun korunmasını da sağlıyor.

İNTERNETE VE VİDEOYA DEVAM
Elmasepeti.com tarafından satılan Just Mobile Gum Pro ve Gum Plus ürünleri USB şarjı olan tüm mobil cihazları şarj ediyor. Bin mA'lik tam ölçekli USB çıkışıyla Gum Pro, bir iPhone'u sadece 1 saatte, yüzde 90 oranda şarj edecek kadar güçlü. Apple tarafından onaylanmış Gum Plus ürünü ise 4 bin 400mAh'lik gücü ile diğer aletleri 4 kez şarj edebilir. On/Off anahtarı yanlışlıkla şarjı boşaltmayı engellediği gibi; üzerindeki üç LED de, kalan gücü gösteriyor.

PİL ÖMRÜ İKİ KAT ARTIYOR
Kılıf gibi ince şarj üniteleri pil ömrüne doping yapıyor. Güçlü 2000 mAh pil kapasitesi iPhone 5 için tek başına daha, konuşmak metin ve bir şarjla iki kat daha uzun internette gezinti anlamına geliyor. Kullanımı çok kolay - sadece basın ve pil gücüyle ve kapatmak için güç düğmesini basılı tutmak ve pil durumunu görmek için bir kez basmak yeterli oluyor. Bu kılıflar aynı zamanda telefonun da korunmasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pil ömrü, paylaşımı bitirmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN