Yeni iPhone'u indirebilirsiniz!

Tüm gün kullanılacak MacBook Air, Amerikan malı Mac Pro, yeni bir cihaz almışcasına yetenek kazanan OS X Mavericks ve iOS 7 işletim sistemi, Apple dünyasının yeniliklerini oluşturdu

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Farklı arayüzü, şeffaf bildirim ekranı, 3 boyutlu hissi veren ana ekranı ve ekran kilidi açılışı iOS 7 işletim sistemi ile yeni iPhone bulamayanlar için yeterli avuntu oluşturdu. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarları için de OS X Mavericks işletim sistemi ve tüm gün şarj etmeden kullanılacak pil dopingi yapmış yeni MacBook Air toplantıya katılanları sevindirmeye yetti. 13 inç MacBook Air 12, 11 inç MacBook Air 9 saat pil ömrü ile gün boyunca şarj etmeyi unutturabiliyor. Masaüstü ve disüstü bilgisayarlar için OS X Mavericks işletim sistemi daha güçlü dosyalama, daha kolay bulma ve çok ekranlı kullanım yeteneği sunuyordu. Ayrıca işlemciyi daha az meşgul ederek pil ömrü için cebimize birkaç saati koymamızı sağlıyor.

BÜYÜK ALKIŞI iOS 7 ALDI
Şimdi yeni iOS 7'ye yakından bakalım. iPhone 5 şimdi 7'ye atladı dersem yalancı çıkmam. iOS 7 yeni arayüzü ile yeni bir iPhone veya yeni bir iPad gibi karşımıza çıkacak. Apple ekosisteminin en önemli toplantısı Geliştiriciler Konferansı'nın (WWDC) 13'üncüsünde, yeni arayüzü ile iOS 7 selamladı. Kimi iWatch, iTV gibi farklı ürünler peşindeyken ben beklentimi yükseltmeden yeni arayüzle karşılığımı aldım. Apple şeffaf bildirim ekranları, tamamen değişen ikonları ile dikkat çekiyor. Ayrıca ekrana basit dokunma hızlı bir şekilde içeriğin paylaşılmasını sağlaması da yeni bir cihaz almışcasına beni sevindirmeye yeterdi. Özellikle eski haritadan ağzı yananlar için yeni uygulama sakin bir liman gibi göründü gözüme.

FOTOĞRAFLAR DÜZEN BULDU
Akıllı telefonların artık fotoğraf makinelerinin pabucunu dama attığını görecek olursak, yeni iOS 7'de fotoğrafların tarih ve mekan düzenine girdiğini söyleyebiliriz. Çekilen fotoğraflar ve videoları dakikalarca aramak zorunda kalmadan tarih ve konuma göre ayıran yeni arayüz işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

SIRI SOSYAL BİR YARATIK!
Akıllı asistan Siri de iOS 7 ile birlikte yenilikleri de ortaya çıkardı. Artık sadece epostaları değil, Wiki'de aramaları sosyal ağlarda mesajlarımızı yazıyor ve okuyor. Üstelik şuh bir kadın ve dikkat çeken erkek sesiyle bunları yapabiliyor. Google Now bu işi kısa sürede farklı dillerde yapıyor olması Siri'nin eksiği. Ancak iki platformun da eksikleri çok sesli asistan işi daha çok su kaldıracağı kesin gibi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone'u indirebilirsiniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN