Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kim korkar hain sudan

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Akıllı telefonunuz suya, toza ve darbeye dayanıklıysa aksesuvar için fazla harcamanız gerekmiyor

Suya düşen telefonun öncelikle pilini mutlaka çıkarın veya pil yerinden çıkmıyorsa telefonu tamamen kapatın. Telefonun tüm bileşenlerinin kuruduğuna emin olmadan asla yeniden açmayın. Tüm yüzeyleri emici bir havlu ile mutlaka temizleyin. Erişemediğiniz dar yüzeyleri ise ucu pamuğa sarılı çubuklarla temizleyin. Asla saç kurutma makinesi gibi cihazlar tutmayın. Suyla temas etmemiş yüzeylerin oksitlenmesine ve dolayısıyla tamiri mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Yaklaşık üç gün pirinç gibi nemi alan bir kavanozun içinde hava ile temas etmeyecek vakumlu bir yerde saklayın.

YANLIŞ BEYAN ETMEYİN
Cep telefonu servisleri birtakım teknik yöntemlerle cihazın suyla temas edip etmediğini veya nasıl bir suya temas ettiğini tespit edebiliyor. Bunlardan bir kısmı asit ve baz dengesine göre renk değiştiren turnusol kağıdı kullanılıyor. Bu yüzden kullanıcılara yanlış beyanlarda bulunmak yerine pahalı elektronik cihazları sigortalamaları gerekiyor.

TUZLU SUYA DİKKAT
Eğer deniz suyuna düştüyse telefonu mutlaka normal su ile durulayın. Zaman içinde tuzlu su ve mineraller telefona sıvıdan daha çok zarar verebilir.Yani telefonunuz suya dayanıklı olsa bile tatlı ve tuzlu su ile temas edince yıkamakta fayda var. En ufak bir nem batarya ile tepki ve kısa devre için yeterli neden olabilir. Cep telefonunu prinç taneleri dolu kavanoza koymak nemin alınmasında faydalı olacaktır.

TELEFONA YÜZME ÖĞRETİN
Akıllı telefona yüzme öğretmenin yolu sigorta dışında su geçirmez ve darbelere dayanıklı kılıf sahibi olmaktan geçiyor. Satın aldığınız kılıfın hangi koşullarda su geçirmediğini mutlaka öğrenin. Ayrıca darbelere ve zor koşullara dayanıklı olup olmadığı da önem taşıyor. Ayrıca kullanılan aksesuarın ergonomik bir tasarıma sahip olup olmadığına da dikkat edin.

AKILLI CEPLERE İLK YARDIM
Sıvıyla temas eden cihazın hemen pilini çıkarın veya telefonu kapalı konuma getirin.
Hemen sıvı emen bir havluyla cihazı kurulayın. Pamuklu çubuklarla ulaşılamayan bölümleri de kurulayın.
Cihazın oksitlenmesini engellemek için vakumlu havayla temas etmeyecek koşullarda saklamanın faydası olacaktır.
Şekerli veya tuzlu sıvıyla temas ederse mutlaka durulayın.
Pili ve telefonu ayrı ayrı kuru klimalı ortamda bekletin. Nemini alacak pirinç gibi bir malzeminin içinde bırakmak faydalı olabilir.

SU ALTINDA S4 VAR!
S4 Zoom daha önceki modelde hızlı açılma ve hızlı çekim özelliklerini geliştirmiş. Böylece fotoğraf özellikleri daha kolay kullanılacak. Zoom Ring, basit bir çevirme hareketiyle Hızlı Başlat (Quick Launch) ve Kısayol (Shortcut) özelliklerini aktif hale getirmenize ve bu sayede Auto, Galeri ve Smart Mod gibi çoklu modlara anında erişmenize olanak tanıyor. Galaxy S4 Mini 4.3 inç ekran boyutuyla daha küçük boyutlara sahip telefon isteğine yanıt verirken Galaxy S4 Active darbelere ve suya dayanıklı modelini ortaya koydu. Öyle ki, S4 Active 1 metre suyun altında 30 dakika kalabiliyor. Ekran kırılmasından dertli olanlar S4 ile aynı boyutta birazcık kalın bir cihazla istediği sağlamlığa erişmiş oluyor. Ancak siz yine de denizde su altı cihazı gibi denemeyin!

HER YERDEN PAYLAŞIN
Dijital fotoğraf makinelerinin profesyonele yakın sonuç alan değiştirilebilir merceğe sahip ürünleri de her an paylaşma fikrine göre yeniden tasarlandı. En son 3G/4G LTE teknolojisine sahip olan Galaxy NX, fotoğrafçılar için çevreleriyle her an bağlantıda kalma olanağı veriyor. 20.3 megapiksel çözünürlüğe ve 30 ayrı kolay çekim moduna sahip Galaxy NX'de bulunan Fotoğraf Tavsiyesi (Photo Suggest) sayesinde kullanıcılar, dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçıların çektikleri görüntülerden oluşan devasa bir kütüphaneye ulaşım sağlayabiliyorlar. Hikaye Albümü (Story Album) sayesinde ise özel anlar tek bir dokunuşta bir dizi halinde görülebiliyor ve kullanıcılar unutulmayacak hatıraların tadını çıkarabiliyor; fotoğraflar yeniden çerçevelendirilip boyutlandırılabiliyor; diğer cihazlarda da görüntülenebilen ve paylaşılabilen dijital albümler de oluşturulabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kim korkar hain sudan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN