Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davul da tokmak da akıllandı!

Giriş Tarihi: 6.7.2013

Ramazan Ayı'nın en önemli simgesi davul akıllı telefonlarda ve tabletlerde uygulama olarak indirmeye hazır. Sahur, İftar vakitleri şehir şehir akıllı telefon ve tabletlerden kullanılabiliyor

Ramazan Ayı gelmeden akıllı telefon ve tabletler Sahur ve İftar için hazır uygulamaları indirmeye başladı. Pek çok uygulama geliştirici 2013 sürümü yeni yazılımları uygulama mağazalarında kullanıma sundu. Sadece uygulamalar değil, cep telefonu operatörleri de Ramazan ayına hazırlık yapıyor. İnternet sitelerinde duyurulan hizmetlerle ve dijital oyuncaklar Ramazan ayına hazır. Apple iOS işletim sistemi ile iPhone, iPad ve iPod Touch gibi cihazlar ramazan uygulamalarıyla kişisel asistana dönüşüyor. Yine Android işletim sistemi kullanan telefon ve tabletler de aynı şekilde değişik uygulamaları kullanmaya başlıyor.

UYGULAMALAR ÜCRETSİZ
Apple iOS platformunda Ramazan Davulcusu, Ramazan, Ramazan 2013, İmsakiye, Ramazan İmsakiyesi 2013 gibi uygulamalar bu yıl Ramazan ayının sürprizlere kapalı daha planlı geçmesini sağlıyor. Yine Google Play uygulama mağazasında Android telefon ve tabletler için ücretsiz uygulamalar yer alıyor. Tüm platformlardaki uygulamaların büyük bölümü ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor.

DİJİTAL ÇAĞIN DAVULCUSU
Daha önce Ramazan ayında sokakta davul dinlemeye alışan neslin yerini akıllı cihazlar kullanan nesil alıyor. Davulcu da doğal olarak dokunmatik cihazlardan uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamalar sadece Apple ve Google uygulama mağazalarında değil, Facebook gibi sosyal ağlar için de farklı çözümler bulunuyor. Ramazan'a özel sayfalarda rutin bilgilerin yanında Oruç, İftar ve Sahur ile ilgili öneriler de yer alıyor. Ancak sosyal ağlarda paylaşılan özellikle sağlık bilgilerinin uzman doktor önerileri olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Sonuçta ekranda görülenleri mutlaka kaynağını sorgulamak gerekiyor.

BULUNDUĞUNUZ YERE GÖRE İFTAR SAATİ
Sahuru nerede yaptıysanız, iftarı kaçta yapacağınızı kullandığınız uygulamadan takip edebiliyorsunuz. Hatta bilmediğiniz bir bölgede gideceğiniz cami arıyorsanız size yol tarifi bile sunuluyor. Yani Ramazan uygulamalarının da yetenekleri arttı.

DAVULCU BİLE CEPTE
* 4 farklı bölgeye basarak davulu çalabiliyorsunuz.
* Telefonu sallayarak aktif ritmi çaldırabiliyor.
* 4 farklı gerçek davul ritimden dilediğinizi seçerek çaldırabiliyorsunuz.
* Davul, göbeğine vurunca titriyor. Dilerseniz titreşim kapatabiliyor
* Alarmı dilediğiniz saate ayarlayarak davul ritmi ile herkesi uyandırabiliyorsunuz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davul da tokmak da akıllandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN