Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ev'e dair her şey bu sitede

Ev dekorasyonu ve gurme ürünleriyle bir evin pek çok ihtiyacını bir arada sunan Pera Bulvarı adlı alışveriş sitesinde, ayrıca önemli ressamların tablo ve gravürlerinin de yer aldığı sanat eserlerinin satışı yapılıyor

Herkes evini sever ama bazıları tam 'evcimen'dir. Balkonundan çiçeği, duvarından tablosu, mutfağından yemeği eksik olmaz. Bir yıl önce kurulan www.perabulvari.com adlı alışveriş sitesi, 'Evim güzel evim' diyenlerin eve dair hemen her şeyi bulabilecekleri bir yer. Tablosundan makarnasına, halısından bardağına kadar... Üstelik kampayanları sayesinde ev dekorasyonu ürünlerini yüzde 70'e varan indirimlerle bulabiliyorsunuz burada. Site, birkaç ana bölümden oluşuyor. Açılışta, kampanyalar bölümü karşımıza çıkıyor. Burada tencereden yemek takımına, koltuktan halıya, tasarım ürünlerden ekmek sepetine büyük küçük pek çok ürünü çok uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Bu ürünlerin bazıları tanıdık, bazıları butik markalar. Daha sonra lezzet bölümü karşımıza çıkıyor. Bu ürünlerde kampanya yok. Ama çoğu ithal olan, aralarında Türkiye'nin farklı bölgelerinden özel ürünlerin de olduğu bu bölümde de fiyatlar, market fiyatlarından daha uygun. Esinler başlıklı bölüm ise eve dair pratik ve ilginç bilgilerin de yer aldığı, bir çeşit ev üzerine hazırlanmış blog gibi. Bir de sanat bölümü var. Burada da Burhan Doğançay'ın gravürlerinden Devrim Erbil'in tablolarına kadar pek çok sanat eserini yüzde 15 gibi indirimli fiyatlarla alabiliyorsunuz.

VİDEOLU YEMEK TARİFLERİ VAR
Pera Bulvarı'nın en önemli özelliklerinden biri, sadece ürün satışı yapılmaması. Sitedeki videolar dikkat çekici. Lezzet bölümünde, yazılı olarak da bulabildiğiniz yemek tariflerini, aynı zamanda ünlü şeflerin videolarıyla izleyebiliyorsunuz. Mesela Papermoon'un şefi Pino, deniz mahsullü bir makarna tarifiyle karşımıza çıkabiliyor. O tarif için gereken ürünleri de siteden bulabiliyorsunuz. Ayrıca diyelim ki çiçek aranjmanlarından hoşlanıyorsunuz. Çiçekleri siteden sipariş edip sonra da İrem Yargıcı'nın videolarını izleyip kendi aranjmanınızı yapabiliyorsunuz. Pera Bulvarı'nın, her biri kendi alanında uzman dört ortağı var: Emre Kızıl, Tunç Özcan, Jason Graham ve Ferda Ulaşoğlu. Biz Emre Kızıl ve Tunç Özcan'la konuşup siteye dair bilgiler aldık...

- Pera Bulvarı bir fırsat sitesi gibi ama fırsat sitelerinden de çok farklı...
- Emre Kızıl:
Bu sitenin herhangi bir fırsat sitesinden farkı, üyelerine 'değer' sunması. Fırsat sitesi ne yapıyor, birtakım ürünleri siteye yığıyor ve indirimli olarak satıyor. Burada ise size makarna satıyorsak, makarna yapımı tarifiyle birlikte veriyoruz bunu. Ya da size tablo satıyoruz ama tabloyu evde nasıl asmanız gerektiğini gösteren video da var sitede. Ve ürünlerin hepsi seçilmiş. Bir bölümü sadece Pera Bulvarı'na özel ürünler. Her bütçeye hitap edebilecek ürünler var. Çok özel, çok pahalı ürünler de var, çok uygun fiyatlı ürünler de. Sınırlı sayıda ürünü, belirli günler içerisinde, yüzde 70'e varan indirimlerle satıyoruz.

- Bu kampanyalarla ilgili bilgi verir misiniz?
- E.K:
Dekorasyon tarafında, her gün 10-12 tane yeni kampanya başlıyor. Bu kampanyalar beş ile yedi gün arasında sürüyor. Sınırlı sayıda ürün oluyor. Ve bazı kampanyalarda ürünler öğlene kadar tükenmiş oluyor. Butik markalar da var, bilindik markalar da. Mesela Esse'nin ürünleri de var, başka hiçbir yerde ürünleri satılmayan seramik atölyelerinin ürünleri de var. Bir de bizim sanat kampanyalarımız oluyor her cuma günü. Yağlıboya tablolardan gravürlere, suluboya resimlerden seramik heykellere kadar pek çok sanat eseri. Mesela Rasim Berk'in yağlıboya eserleri, Devrim Erbil'in, Burhan Doğançay'ın gravürleri. Başarılı genç ressamları da tanıtıyoruz. Onların eserlerine yer veriyoruz. Anlaşma içinde olduğumuz bazı galeriler de var. Sanatta çok fazla indirim olamıyor tabii ama yüzde 15 civarında indirim olabiliyor. 300 liralık suluboya resimler de bulabiliyorsunuz 20 bin liralık yağlıboya tablolar da.

TRÜF MANTARI BİLE VAR
- Lezzet bölümünüzde gurme ürünler var...
- E.K:
Evet. Ortaklarımızdan Jason Graham, gurme yemek tedarikçisi. İthal ürünleri onun sayesinde çok uygun fiyatlara siteye koyabiliyoruz. Mihaliç peynirinden trüf mantarına kadar pek çok özel ürün var.

- Kaç üyeniz var?
- Tunç Özcan:
Şu an 500 bin üyemiz var. Günlük ziyaretçi sayımız, İstinyePark'ın günlük ziyaretçi sayısını geçmiş durumda. Siteye her gün bine yakın yeni ürün giriyor. Kendi markamızla sunduğumuz ev tekstili ürünlerimiz var. Ayrıca pek çok marka ürün lansmanını artık bu sitede yapıyor. Çünkü tedarikçiler böyle kaliteli bir ortamda ürünlerini ilk kez sunmak istiyor. Pek çok üretici de, kendi satış noktaları hariç sadece Pera Bulvarı'nda yer alıyor. Nişantaşı'ndaki Avenant gibi.

- Satın alınan ürünler ne kadar sürede tüketicinin elinde oluyor?
- T.Ö:
Lezzet ürünlerini en geç iki gün içinde kargoya veriyoruz. Dekorasyon tarafında da, kampanya bittikten iki gün sonra kargoya vermiş oluyoruz. Yani kampanya yedi günlükse, sekiz-dokuz gün sürüyor size gelmesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ev'e dair her şey bu sitede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN