Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hepimiz gelecek korkusuyla yaşıyoruz

26 yıldır enerji, şifa ve aydınlanma üzerine çalışmalar yapan Nilgün Sarar, tüm bilgisini süzgeçten geçirip aşk acısına bile iyi gelen 'Tune' adlı bir sistem oluşturdu

Nilgün Sarar, 26 yıldır enerji, şifa ve aydınlanma üzerine çalışıyor. Berlin'de yaşıyor. 1987'de Berlin'de transandantal meditasyonla işe başlayan Sarar, daha sonra reiki usta eğitmeni oldu, Almanya'da klinik hipnoz uygulayıcılığı, ABD'de elektromanyetik alan dengeleme tekniği, Teta şifası ve DNA aktivasyonu, Paris'te NLP ve tekrar bağlantı eğitimleri aldı. "1987'de Türkiye'ye gelip reiki yaptığım zaman insanlar benimle dalga geçiyordu," diyen Sarar'a başvuranların sayısı yıllar içinde çok arttı. Sarar sonunda çalıştığı alanlara dair bilgilerini harmanlayıp, süzüp, Tune (Ayar) adını verdiği kendi sistemini geliştirdi. Sarar, kendisini ve işinin detaylarını anlattı.
- Tune nedir, anlatabilir misiniz?
- Aslında enerji kelimesini kullanmak istemiyorum. Çok içi boşaltıldı bu lafın. Netleşme diyebiliriz belki ya da ruhu arındırma. Ayar da diyebiliriz. Kişi masaj masasına yatıyor. Hiç dokunmadan, ellerimle, 35 dakikalık bir çalışma yapıyorum. O kişiyi bir kaynağa götürüyorum. Kişi ne alması gerekiyorsa, kendisi onu alıyor.
- Ne oluyor yani?
- Diyelim ki kişinin ayarı bozulmuş. Bir şeyler paslanmış, tıkanmış... Benim yaptığım bunları açıp, kişinin 'kendi kendine' özgürlüğüne kavuşması, kendi kendine şifa vermesi, kendi kendini iyileştirmesi... İyileştirmeyi ben yapmıyorum yani. Ben sadece o yolculukta insanların yanında oluyorum, destek veriyorum. Bir farkındalık yaratıyorum. Hayat içinde size gelen mesajları fark edebilmektir farkındalık. Trafikte kaldığınızda çıldırmak yerine, 'Her şeyin bir sebebi var, hiçbir şey göründüğü gibi değildir,' diyebilmektir... İnsanların özgür olmasını istiyorum. Türkiye'de çok bağımlı insanlar. Ya doktor bağımlısı ya bir şifacı bağımlısı...
- İnsanlara fiziksel olarak mı psikolojik olarak mı yardım ediyorsunuz?
- Ruhsal, fiziksel, duygusal ve zihinsel, hepsi bir arada. Bu dört şeyi birbirinden ayıramazsınız. Diyelim grip oldunuz. Ruhsal olarak da kendinizi iyi hissedemezsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflar, çok çabuk hastalanırsınız. İnanılmaz korkularla yaşıyoruz. Gelecek korkusu... Ve geçmişte yaşadığımız negatif şeylere takılıp kalıyoruz.

Doktor olmak istiyordum
"Babam cerrahtı ve ben çocukken Almanya'da çalışıyordu. Ben de çocukluğumdan beri doktor olmayı çok isterdim. Berlin'de, transandantal meditasyonla başladım. Sonra insan vücudunu tanımak istedim. Almanya'da Heilpraktiker diye bir meslek var. Sınavlarına girip kazandım, iki sene okudum. Hem homeopatik ilaçları hem hastalıkların nedenlerini öğreniyorsunuz ve insan vücudunu tanıyorsunuz. 1987'de reiki ile tanıştım. Gerisini biliyorsunuz..."

Bel ve boyun fıtığı olanlar geliyor
- Kimler geliyor size en çok?
- Bel ve boyun fıtığı olanlar çok geliyor, ameliyat masasından dönen insanlar var.
- Tune bir seansta işe yarıyor mu?
- Tek seansta sorunu hallolanlar var. Bazıları iki seans geliyor. Değişiyor yani.
- Tedaviye cevap vermeyenler oluyor mu?
- Bir cevap alıyorlar ama o cevabın ne olduğunu çözemeyebiliyorlar. Mesela biri bana baş ağrısıyla geliyor. Laf lafı açıyor, 'Kocamdan ayrıldım, iyi anlaşacağım birini arıyorum. Mutsuzum,' diyor. Ama baş ağrıları için gelmiş. Seans yapıyoruz. 'Hiçbir şey hissetmedim,' diyor. Sonra gelmiyor bir daha. Bir ay sonra arıyor buradan çıktıktan sonra kaza yapmış ve bir adamla tanışmış sonra da evlenmeye karar vermişler. Baş ağrısı kalmamış tabii.

Tune sistemi nasıl çalışıyor?

Tune (ayar) sisteminde yaşamın getirdiği problemler nedeniyle bozulan insan bedeninin tekrar düzenlenmesi, evrenin sonsuz enerjisi ile insan bedenin uyumlu hale getirilmesi hedefleniyor. Uygulama sonrası yeniden ayarlanan DNA kodları, hücreler, organlar ve kemikler, sonsuz kaynakla iletişime geçiyor ve evrenin hatları bedendeki hatlarla uyumlanıyor, bu iyileşme anlamına geliyor
Kişisel gelişimde artış
Olumsuz duygulardan arınma
Tüm alanlarda iyileşme ve farkındalık (zihinsel, ruhsal, duygusal ve bedensel)
Kendine güven İş ve amaçların daha anlamlı hale gelmesi
Mükemmel dengelenme duygusu
Hafiflik hissi
Daha iyi ve kaliteli uyku
Daha az yargılama
Daha az korku, daha fazla sevgi
Daha fazla odaklanma
Daha barışçıl olma
Daha fazla neşe ve keyif

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepimiz gelecek korkusuyla yaşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN