Dikkat sokakta goriller koşuyor

Londra'da bugün hayvanseverler nesli tükenmekte olan goriller için koşacak. Coco Chanel'in sergisi de modaseverleri bekliyor

Bugün Londra'da yüzlerce goril ortalarda olacak. Goriller, nesli tükenmekte olan vahşi ortamdaki gorilleri korumak için bir araya gelen hayvanseverlerden başkası değil. İlki 2003'te gerçekleşen ve bu yıl 10'uncusu düzenlenecek goril koşusu, Tower Bridge'te başlayıp Southbank'te sona erecek. Yedi kilometrelik bu koşu, katılımcıların giydiği goril kostümlerinden dolayı iki saat kadar sürüyor. Bu etkinliğe katılmak isteyenler 80 pound (yaklaşık 250 TL) vererek kayıt olduktan sonra goril kostümlerini alıp koşuya katılabiliyor. Koşudan elde edilecek bütün gelir, goriller için kullanılacak.

COCO CHANEL SERGİSİ
London Fashion Week bir hafta sürse de modaseverler için düzenlenen etkinlikler ile etkisini bütün bir ay hissettiriyor. Fashion Week'in yapıldığı Somerset House'da başlayan alışveriş günleri, yarın akşama kadar devam edecek. 100'den fazla ünlü tasarımcının kıyafetlerinin satışta olduğu Somerset House'da Londralı moda severleri defileler, saç ve güzellik panelleri de bekliyor. Fashion Space Galeri de özel bir sergiyle efsanevi modacı Coco Chanel'i ağırlıyor. Sergi, Chanel ile 1967'de tanışıp dost olan Californiyalı sanatçı Marion Pike'ın çizdiği Chanel portrelerinden, mektuplardan, fotoğraflardan, Pike ile kızı Jeffie Pike'ın giydiği Chanel tasarımlarından oluşuyor. Hayat hikayeleri birbirinden çok farklı, ama yaşadıkları döneme göre her ikisi de cesur olan bu iki kadını yakından tanımak isteyenler, sergiyi kasım ayının sonuna kadar görebilir.

ELIZABETH TAYLOR'IN İNCİLERİ
Bugün Victoria and Albert Museum'da başlayan 'Pearls' sergisiyle de yüzyıldır cazibesini koruyan incinin, Roma İmparatorluğu'ndan günümüze uzanan tarihi yeniden keşfedilecek. Dünyadaki en iyi inci örneklerinin yer alacağı sergide, mücevherlere olan tutkusu bilinen ünlü yıldız Elizabeth Taylor'ın inci küpeleri de görülebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikkat sokakta goriller koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN