Ünlülerden bayram tüyoları

Giriş Tarihi: 12.10.2013
Çiya'da yemek yemek

"Bayramda İstanbul'da olsaydım sabahları Boğaz'da uzun uzun kahvaltı ederdim, yürüyüş yapardım. Fırsat bu fırsat vapura atlayıp Kadıköy'e gider, sokakları, pasajları gezer, Çiya'da yemek yerdim."

Galata Mevlevihanesi'ni ziyaret etmek

"Bayramda şehir boşalmışken ilk yapılması gereken, Ayasofya Müzesi, Topkapı Müzesi, Arkeoloji Müzesi gibi yerleri gezmek olmalı. Ayrıca Galata Mevlevihanesi, Balat sokakları, Zeyrek sokaklarını da gezi programınıza alabilirsiniz."

Boş AVM'lerin keyfini çıkarmak

"Böyle boş zamanlarda Eyüp'e Pierre Loti'ye gitmeyi çok seviyorum. Bebek'te yürüyüş yapmak, sıra beklemeden dondurma almak ve boş alışveriş merkezlerinin keyfini çıkarmak çok eğlenceli..."

Beyti'de yemek keyfi

"Ben Yeşilköy tarafını çok severim ama Etiler'de yaşadığım için trafikten çok çekiniyorum. Bu zamanlar gitmek için çok güzel. Sahilde balık yerim ya da Beyti'ye giderim. Kilyos'u, sakin tarafları gezmeyi de çok seviyorum. Tekneyle dolaşmak da iyi bir fikir."

Jaguar'ımı garajdan çıkarırım

"Boğaz'da Jaguar'ımla tur atmak, ardından Tarabya'da eskiden çalıştığım yerlere gitmek isterdim. Emirgan Parkı'na gidip, fotoğraf çekmek isterim."

Araba kullanmanın keyfi bir başka

"Bu bayram İsviçre'ye, oğlumun yanına gidiyorum ama şehirde kalsaydım, trafik yoğunluğundan ve kalabalıktan gidemediğim yerler için program yapardım. Mutlaka Sultanahmet ve Galata turu olurdu bu program içinde. İstanbul'da park sorunundan dolayı araba kullanamıyorum. Şehir boşalınca araba kullanmak çok keyifli oluyor."

Tekneyle Haliç turu

"Bayram boyunca boşalan İstanbul'da kendime detoks yapacağım. Haliç'e gidip tekne kiralamayı ve çocuklarımı alıp Koç Müzesi'ne gitmeyi planlıyorum. Ardından günbatımında eski İstanbul'u, Topkapı sarayını seyredeceğim."

Kitap alıp deniz kenarına gitmek

"Bu bayram eşimin ailesini ziyaret etmek için Amerika'ya gidiyoruz. Bundan önceki bayramlarımızda İstanbul'un sessizliğinin, o stresten, gürültüden arınmış trafiksiz halinin en iyi şekilde keyfini çıkaranlardanım. Elime kitabımı alıp deniz kenarında dinginlik içinde oturup huzurun keyfini çıkarıyorum. Ve gitmek isteyip kalabalık içinde yapamadığım küçük gezilerimi yapıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlülerden bayram tüyoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN