Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçtiğiniz renksiniz

Giriş Tarihi: 9.11.2013

Rengarenk şişelerle bedeni dengeleme çalışmaları yapan Jeeval-Rita Kavassila "Hayatımızda renkler ve kokular azalırsa, bundan olumsuz etkileniriz" diyor

Masanın üzerinde birbirinden farklı renklerde şişeler sıralanmış. Kokulara ve renklere meraklı olanların ilk anda başını döndürebilecek bu görüntü, sizin için bir süre sonra çok önemli rol oynamaya başlayabilir. Çünkü içlerinden seçtiklerinizle aranızda kurulan bağlantı, hayatınızda olumlu değişiklikler yapıyor. Asıl mesleği dekoratörlük olan, Hindistan'da özel eğitimler aldıktan sonra alternatif sağlık konularına yönelen Yunan Jeeval-Rita Kavassila, renkli şişeleriyle özel bir denge kurma çalışması yapıyor. Renklerin önce kendi üzerinde yarattığı değişimi fark eden Kavassila, 'aura soma' adlı bu renk terapisi yöntemini Hindistan'dan Türkiye'ye kadar birçok ülkede uyguluyor. Atina'da yaşayan, yılın belli dönemlerinde İstanbul'da Bilgi Paylaşım Derneği'nde de eğitimler veren Kavassila, renkli şişelerle tanışmasının onun için bir dönüm noktası olduğunu anlatıyor: "1996 yılında zor bir süreçten geçiyordum ve birisinin bana yol göstermesini istiyordum. İlk renk terapisi seansımı aldığımda bu şişelerin hayatımda ne gibi değişikliklere yol açacağını bilmiyordum. Şişelere dalıp gidince, aramızda bir bağ kurulduğunu, onların desteğini aldığımı hissettim. Bundan sonra aura soma araştırmalarına ağırlık verdim." Rengarenk şişelerin içinde çeşitli bitki, çiçek, kristal ve değerli taşların enerjileri var. Kavassila seçtiğimiz renklerin hayatımızdaki öncelikleri belirlediğini, bedenin ihtiyacı olan renk titreşimlerini tekrar kazandırdığını ve bizi dengelediğini söylüyor.

KOKULAR AURAMIZI TEMİZLİYOR
Hindistan'da Pune Osho'da da eğitimler veren Kavassila, çalışma yaptığı kişiden 108 şişenin içinden dördünü seçmesini istiyor: "108 adet olan ve içinde iki ayrı renk bulunan şişeler; bitki, çiçek, kristal ve değerli taşların enerjilerinden elde edildi. Renkler, sizi bu enerjilerin gücüyle bağlantıya geçirir ve renk terapisi, yaşayan bir sistem olarak size bilincinizin yeni kapılarını açar. Şişelerin harika kokuları bizi sarmalarken, auramızı nasıl temizleyip koruyabileceğimizi ve enerjimiz yoluyla yaşayan evrenle nasıl bağlantıya geçebileceğimizi de deneyimleriz."

GEÇMİŞTEN BERİ RENKLER ŞİFA İÇİN KULLANILIYOR
"Hepimiz enerjinin ışık ve ışığın enerji olduğunu biliyoruz. Bu gezegendeki diğer bütün canlılar gibi ışık varlıklarıyız. Renkler, görsel spektrumda meydana gelen farklı ışık frekanslarıdır. Örneğin kırmızı en düşük, eflatun ise en yüksek frekanslı renkler. Bedenimizin farklı bölgelerinde, ayrıca enerji merkezi adı da verilen yerlerinde bu renk enerjileri titreşir. Yaşamımızda bazen bu renkler, berraklıklarını yitirebilir ve bu da duygusal ya da fiziksel sağlığımızı etkiler. Bu yöntemde, bize en hoş görünen şişeleri seçerek, bedenimize homeopatik metodu kullanarak renklerin karşısında yer alan bölgelerin berraklığını yeniden sağlama imkanı veririz. Bu nedenle renklerin fiziksel, duygusal ve ruhsal varlığımızı iyileştirme, yenileme ve etkileme gücü var. Tarih boyunca mimari, sanat ve bilimde değerli bir araç olan renkler, çok eski zamanlardan bu yana şifa amaçlı da kullanılıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçtiğiniz renksiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN