Prenseslere layık tekne fuarı

Londra'da 60 yıldır tekne tutkunlarını buluşturan London Boat Show bu yıl 89 bin ziyaretçinin yanı sıra Prenses Anne'in de ilgisini çekti

İngiltere Deniz Federasyonu'nun organize ettiği London Boat Show'a, bu yıl da katılım yüksek oldu. Deniz ve tekne tutkunlarının yakından takip ettiği fuarı, dokuz günde yaklaşık 89 bin kişi ziyaret etti. Geçtiğimiz pazar günü sona eren fuar, aynı zamanda 2014'ün Avrupa'daki ilk tekne fuarı oldu. Bu yıl 60'ıncısı düzenlenen fuara 400'den fazla firma katıldı. İngiltere'de denizcilik endüstrisi bakımından önemli bir vitrin olan fuarda; denizcilik ekipmanları, kıyafetleri ve binlerce tekne sergilendi. Ziyaretçiler fuarın gerçekleştiği Excel Fuar Merkezi'nin dışındaki marinada bulunan tekneleri de görme şansı buldu. Lüks yatların büyük ilgi gördüğü fuarın en eğlenceli bölümüyse, uzmanların denizcilik deneyimlerini paylaştığı ve ziyaretçilerin fuar için kurulan havuzda kanoları denediği 'Adventurous Cruising Zone' oldu. Pek çok ünlü konuğu ağırlayan fuarın, kraliyet ailesinden de bir misafiri vardı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in kızı Prenses Anne de fuara gelerek, Olimpiyat tarihinin en başarılı yelkencisi olan Ben Ainslie'nin bulunduğu standı ziyaret etti. Fuara gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyleyen yetkililer, gelecek yıl düzenlenecek London Boat Show için şimdiden 30 katılımcı firmanın anlaşma imzaladığını belirtti.

NELSON MANDELA ANISINA SERGİ
Geçtiğimiz ay Nelson Mandela'nın ölümünün açıklandığı sıralarda, Londra'da Mandela'nın hayatını konu alan Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol filminin galası yapılıyordu. Bu ay Londra'da Belgravia Galeri'de açılan sergi de Mandela'nın hayatından önemli bir dönemi gün ışığına çıkarıyor. Aralarında bugüne kadar hiçbir yerde yayımlanmamış eserlerin de bulunduğu sergide, Mandela'nın Robben Adası'nda tutsak olduğu dönemde çizdiği resimler ve fotoğraf sanatçısı Jürgen Schadeberg tarafından çekilen fotoğrafları bulunuyor. Sergi 2 Şubat'a kadar açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prenseslere layık tekne fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN