Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elbise iyiyse güven geliyor

Sunucu Burcu Esmersoy, uzun süredir televizyonda ve sahnede giydiği kıyafetleri tasarlayan Melih Yazgan'ın yeni koleksiyonu için objektif karşısına geçti, giyim ve alışveriş tarzını anlattı

Giriş Tarihi: 8.2.2014
Sunucu Burcu Esmersoy'un hayatı kameralar önünde geçtiği için kıyafetlerine büyük özen gösteriyor. Özellikle canlı yayınlara çıkacağı ya da özel bir gecede sunuculuk yapacağı zaman kapısını çaldığı bir isim var. O da, Yok Böyle Dans programından beri birlikte çalıştığı modacı Melih Yazgan. O günlerde başlayan işbirliklerini daha sonra Pop Star yarışmasında da devam ettiren Esmersoy, bu kez Yazgan'ın 2014 yaz koleksiyonu için objektif karşısına geçti. Yoğun temposu içinde provaya fazla zaman ayıramayan Esmersoy, Melih Yazgan ile en çok bu konuda rahat ettiğini söylüyor: "Melih hiç ölçü almadan bir kadının vücuduna en uygun kıyafeti dikebilir. Gözü adeta mezura gibidir. Yıllardır birbirimizi çok iyi tanıdık. İkimiz de ne istediğimizi biliyoruz. Benim kafamda bir model varsa ona anlatıyorum, ortaya hemen bir şeyler çıkıyor."

DEKOLTENİN FAZLASI OLMAZ
Esmersoy vücudunu iyi tanıyor ve sınırları zorlamayı sevmiyor. Ölçüleri var: "Sırtı açık bir dekolteyi severim. Ama aynı anda göğüs dekoltesi olmaz. İki ayrı yerde yoğunlaşmış iki dekolte fazladır, abartıdır." Sahnede kıyafetler içinde rahat olmayı seviyor. O da her kadın gibi "Çok şıksın" dendiğinde güveninin arttığını söylüyor. Esmersoy'a "Kadın en şık nasıl olur?" sorusunu sorduğumuzda yanıtı net: "Her kadın vücudunu çok iyi tanımalı. Kusurlarını kapatıp, güzelliklerini ön plana çıkarmayı bilmeli." Kendi gardrobu için alışveriş yapmayı pek fazla sevmiyor. Vazgeçilmezi ve kendini en rahat hissettiği kıyafet ise deri pantalon, beyaz tişört ve düz ayakkabı.

MELİH YAZGAN
Şık olmak çok kolay

Üç yıldır Hülya Avşar'ın tüm sahne ve televizyon kostümlerini hazırlayan Melih Yazgan, pekçok ünlü ile çalışıyor. Burcu Esmersoy da bu isimlerden biri

Yazgan'a göre ünlüler kendilerini mutlaka bir modacıya teslim etmeli. Gerekçesini de "Ünlü birinin, işinin yanında bir de sezonun moda trendlerini takip etmesi, kendine uyarlaması çok mümkün değil. Bunu onun yerine biri yapmalı ve ona çeşitli sunumlar yaparak, özel günlerde ve durumlarda giyeceği kıyafete karar vermeli" sözleriyle açıklıyor. Burcu Esmersoy için "Fiziği çok iyi ve her kostümü çok iyi taşıyor." diyen Yazgan Hülya Avşar'ı da "Sahnede ve televizyonda hareket kabiliyetini sınırlandırmayan şeyler giymeyi tercih ediyor. Modeli çok beğense bile rahat değilse giymez! Parlak, saten üste yapışan şeyleri çok sevmiyor" diye anlatıyor. Yaklaşan mezuniyet, düğün ve nişan sezonu için hazırladığı koleksiyonu Burcu Esmersoy'la tanıtan Yazgan, mezuniyet balosunda şık görünmenin tüyolarını da şöyle sıralıyor: Bu sezona uygun olarak tüllerin, pastel tonların ağırlıkta olduğu, minik işlemelerin yer aldığı bir koleksiyon hazırladık. Sırt dekoltesi ve yırtmaç ön planda. Mart ayında mezuniyet için genç kızlar hazırlıklara başlıyor. Teenage'lerde, yaşını büyük gösterecek şeyleri tercih etme eğilimi var. Bana geldiklerinde ilk önce bunu kırmaya çalışıyorum. Yıllar geçince 'Keşke bunu giymeseydim' denecek bir elbiseyi giymemek önemli. Daha sade, daha pastel tonlar, abartı işlemelerin olmadığı, uçuşan, parlak renklerin olmadığı elbiseleri tercih etmelerini öneririm.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elbise iyiyse güven geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN