Kış beyazı evler

Giriş Tarihi: 8.2.2014

Koltuk, kanepe gibi eşyalarını beyaz renkte seçenler evlerine hem ferah bir görünüm hem de farklı renkleri kullanma özgürlüğü kazandırır

Bir yaz evi değilse kanepe, koltuk gibi büyük mobilyaların biraz koyu renk olmaları gerektiğine inanmışımdır hep. Bir şey dökülür, kirlenir diye daima önceden tedbir almak isterim. Ama bir yandan da beyazın tonlarında (kemik rengi, fildişi vb) kanepelerin eve verdiği o ferah görünüme özenirim. O evlerin cesur sahiplerine de... Çünkü onlar dekorasyon konusunda kendilerine inanılmaz genişlikte bir oyun alanı yaratır.

Trendlere kolayca uyun
2014'ün rengi aylar önce orkide pembesi olarak belirlendi. Evini beyazın tonlarında dekore etmiş olanların ise istediği rengi istediği yerde kullanma şansı var. İsterse bir duvara orkide pembesi yapabilir, isterse yalnızca aksesuarları bu renkte seçer. Bu yıl orkide pembesi, önümüzdeki yıl turuncu moda olursa turuncu.

Cesur renkler kullanın
Beyazın farklı tonlarını ve farklı dokuları bir arada kullanarak görsel bir çeşitlilik sağlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta beyazın tonları ve renkleri birbirine karıştırmamak. Eğer cesur renkler kullanmak istiyorsanız farklı tonlarına hiç girmeden, beyazın yalnızca bir tonuyla yapın bütün kombinasyonlarınızı. Beyazın tonlarını birbirine uydurmaya çalışmak da kolay değil.

Ahşap ve beyaz tonları
Beyazın yalnızca yaz evlerine yakışmadığı, kışın da çok cezbedici olduğuna kanıt dağ evleridir. Ahşabın sıcaklığıyla bir araya gelen buz gibi beyaz, samimi ve sıcak bir fon yaratıyor. Beyazı çok açık ve çok koyu ahşaplarla bir araya getirmekten kaçınmak gerekir. Ham bırakıldığında rengi koyulaşmaya çok müsait çam ağacı, meşe ve ceviz tonlarıyla bir araya geldiğinde harika sonuçlar yaratan beyazın venge gibi koyu tonlarla çok da yakışmadığını düşünüyorum.

Aslında temizliği de kolay
Çocuklu arkadaşlarım arasında beyaz kanepesi olanlar var; hayret ediyorum ama bir yandan da takdir ediyorum. Yıkanabilir kılıfları defalarca makinede yıkanan kanepe tabii ki jilet gibi durmuyor. Bir süre sonra ütülemeye vakit bulunamayan kılıflar hemen geçirilmiş belli ki ama bu hiç de kötü durmuyor. Tam tersine eve yaşanmışlık katıyor.

Beyaz, kusurları gizler
Mimari defoları, gönyesiz duvarları ve kalorifer borularını her tarafı beyaza boyayarak dikkatlerden uzak tutmanız mümkün. Elbette başka çözümler bulunabiliyor, biliyorum ama alçı panel gibi çözümlerle alandan kaybediyorsunuz. Onun yerine beyazın ilüzyon vaat eden sihirli ellerine bırakın evinizi.

VIntage eşyalar
Beyaz, eski eşyalara modern bir görünüm kazandırır ve tasarımı ortaya çıkarır. Beyazın bu gücünden evinizin tarzına göre lake ya da eskitme cila gibi farklı tarzları uygulayarak yararlanın.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kış beyazı evler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN