Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk kadınına jean giymeyi göstereceğim

Koltuğunun altında iki karpuzdan daha fazlasını taşıyan Özge Ulusoy şimdi de bir jean koleksiyonu hazırlıyor. Ulusoy'un denimle harikalar yaratacağına olan inancı tam

Istesek de istemesek de televizyonda, sinemada, magazin gazetelerinde ve sosyal medyada karsımıza çıkan Özge Ulusoy 'zaman benim zamanım' mottosuyla hareket ediyor. Karsısına çıkanla yetinmeyip, kendine yeni yollar da açan 31 yasındaki modelin su sıralar yeni bir projesi var. adL Codentry markası için hazırladıgı 18 Mart'ta piyasaya çıkacak 'Different' isimli jean koleksiyonu. Ulusoy'la "Türk kadınına jean giymeyi gösterecegim" diyecegi kadar iddialı oldugu koleksiyonunu ve daha fazlasını konustuk:
- Sizce mesleginizin kurdu oldunuz mu?
- 11 senedir bu isi yapıyorum, bu isin kurdu oldum tabii. Saftirikligime gelen seyler oluyor bazen ama artık bir insan bana birsey anlatırken gözlerinden ne demek istedigini anlıyorum.
- adL Codentry için neler hazırladınız?
- Denim agırlıklı jean ve kombinlerinden olusan 70 parçalık bir koleksiyon hazırladım. Böyle bir seyi ilk defa yapıyorum ama uzun zamandır yapmak istiyordum. Jean yapma teklifini de markaya ben götürdüm. Iki üniversite bitirdim, egitimim iyi, ailem iyi. Neden bana tanıtım gelsin diye bekleyeyim. 'Ben de bir koleksiyon üreteyim' dedim.
- Neden jean koleksiyonu hazırladınız?
- Türkiye'de çok iyi jean üreticileri ve markaları var ama ben Türk jean'lerinin kalıbında hep sorun yasıyorum, Türk markalarının kalıpları beni güzel göstermiyor. Inanır mısınız gardırobumda bir tane bile Türk jean'i yok. Bu yüzden hep yabancı marka giyiyorum ama onlara da çok para veriyorum. Ben de bundan yola çıktım.
- Tasarım yaptınız mı?
- Hayır ben tasarımcı degilim. Burada çok iyi bir tasarım ekibi var. Kendi giydiklerimi, neleri sevdigimi anlattım. Mesela jean'in yıkaması, kalınlıgı benim için çok önemli. Bu koleksiyonda her detaya dikkat ettik.

AMACIM KADINI GÜZEL GÖSTERMEK
- Dev markaların yapamadıgı neyi dogru yaptıgınızı düsünüyorsunuz bu koleksiyonda?
- Benim çıkıs noktam vücudu güzel gösteren jean'ler üretmekti. Dünyadaki trend de kadının kalçasını güzel toparlayan, bacaklarını uzun gösteren, sekil veren jean'ler üretmekten yana. Ben de tüm bunları Türkiye'de yapmak istiyordum. Bir buçuk yıldır, kendi adımı tasıyan ve giymekten hoslandıgım bir jean koleksiyonu hazırlamak istiyordum. Bunu da dogru yaptıgımı düsünüyorum.
- Bu koleksiyonla ilgili hayalleriniz neler?
- Olabildigince çok insana ulasmak istiyorum. Herkes begensin ve bunun devamı gelsin istiyorum. Herkesin kıyafete harcayacagı belli bir bütçesi var, ben insanlara çok para harcatmadan, ulasabilecegim en büyük kitleye ulasmak istiyorum.

Her şeyi bırakıp evimin kadını olmam

- Kendime bakacağım ve uzun süre bu endüstride kalacağım diyor musunuz?
- Sanırım ben kalacağım. Kendime bakmayı da, çok çalışmayı da seviyorum. Geçen gün düşündüm 'Ben çalışmasan ölürüm herhalde' diye. Üretmeyi çok seviyorum ve bu hayatta geride birşey bırakmayacaksak 'Niye yaşıyoruz ki?' diye düşünüyorum.
- Sizden geride ne kalacak?
- Bir kitap yazdım. Tabii ki edebi bir eser yaratmadım ama geride yazılı bir şey bırakmak adına Güzelim, Güzelsin, Güzel diye bir kitabım var. Şimdi benim zamanım, işler gelirken yapıyorum. Bundan 10 yıl sonra böyle çalışıyor olur muyum? Bilmiyorum.
- Modellik yapan sizden önceki nesil evlenip çocuk çocuğa karıştı evde oturuyor. Sizce siz de benzer bir hayat yaşar mısınız?
Onlara saygı duyuyorum ama ben hiç öyle olacağımı sanmıyorum. Bazen çok yorulduğuma, insanlarla çok uğraştığımda düşünüyorum 'Her şeyi bırakıp evimin kadını olsam' diye ama bu düşünceler ancak üç saniye sürüyor.

Özel uçağa binmiyorum

- Kıyafete çok para harcıyor musunuz?
- Çok para harcamıyorum, sağ olsunlar Türkiye'deki tüm tasarımcılar arkadaşlarım. İndirimleri takip ediyorum. Çünkü parayı kolay kazanmıyorum. Dışarıdan insanlar podyumda iki yürüyüp para kazanıyoruz zannediyorlar ama benim hayatım, ofiste çalışan pekçok insandan daha yorucu. Bir düzenim yok ama 'Sevdiğin işi yapıyorsan çalışmazsın' diye bir laf vardır ya ben öyle hissediyorum. Allah'a şükür para da kazanıyorum daha ne isteyeyim. Ama dışarıdaki insanların algıladığı kadar dev paralar değil bunlar.
- İnsanlarda öyle bir algı mı var?
- 'Oh hayat sana güzel' durumu var ya, insanlar benimle ilgili hep böyle düşünüyorlar. Ben hiç yağmurda yürümüyorum, metroya binmiyorum, özel uçakla geziyorum sanıyorlar. Ben bildiğin tarifeli uçuyorum yani.

Aklımda çok gereksiz bilgi var

- 10 sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
- Bir kere evlenmek ve çocuk yapmak istiyorum. 10 sene değil ama 15 sonra kendi sanat galerimin olmasını isterim, çünkü küratörlük okudum.
- Ne takip ediyorsunuz?
- Osman Hamdi, Taner Ceylan seviyorum. Klasikçiyim, empresyonistleri beğeniyorum, mesela Monet. Bir de pop art seviyorum. Andy Warhol'un hayatını okudum.
- Popüler kültüre ilginiz hangi noktada?
- Çok ilgiliyim, bazen aklımda çok fazla ve gereksiz bilgi olduğunu düşünüyorum. Bütün Hollywood yıldızlarını, kim kimle evlenmiş, kiminle boşanmış hepsini bilirim.

Eskiden genç irisiydim

- Güzellik kraliçesi seçildiğinizde kendinizi Türkiye'nin en güzel kızı gibi hissediyor muydunuz?
- Geçen gün resimlerime baktım, çirkinmişim. Tam bir Türkiye güzeliyim aslında. Tombul bir suratım var, genç irisiyim, kaşlarım incecik alınmış, saçımı yapmayı bilmediğim için maşayla koca lüleler yapmışım.
- 40-42 beden kadına ne yakışır biliyor musunuz?
- Bu koleksiyonu yaparken büyük beden kadını güzel gösterecek ürünler üzerine çok kafa yorduk. Bence kadınlar kombin yapmakta sorun yaşıyor. - Hayatında hiç kilo problemi yaşamamış biri olarak acaba dışarıdan davulun sesi hoş mu geliyor?
- Aslında benim de kilo sorunu yaşadığım zamanlar oldu. Bir dönem bu halimden 12 kilo daha fazlaydım. Tek bir bölgeme gitmiyor ama çok iri oluyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kadınına jean giymeyi göstereceğim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN