Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mükemmel değil dürüst olun

Ünlü Hollywood yıldızı Jessica Alba ile Berlin'de buluştuk. Kadınları motive etmeyi hedefleyen bir kampanyanın yüzü olan yıldız, "Hemcinslerimi birbirlerini sevmeleri için teşvik etmek istiyorum" dedi

Geçtiğimiz hafta Berlin'e Jessica Alba ile tanışıp, röportaj yapmak üzere davet edildim. Bu daveti aldığımda sadece röportaj yapmakla kalmayıp, Alba'nın bana iltifatlar sıralayacağını ve motive edeceğini elbette bilmiyordum. İki günlük Berlin gezisi, hem güzel bir Jessica Alba röportajıyla, hem de ünlü yıldızın bana verdiği 'gaz'la sona erdi. İşin nasıl bu noktalara geldiğini anlatabilmek için en başından yazmakta fayda var; Bizi Berlin'de Jessica Alba ile buluşturan kadınlar üzerine yapılmış bir araştırma sonucuydu... Dünyanın dört bir tarafında yaşayan kadınlarla yapılan araştırmanın Türkiye verileri ilginç: Türk kadınlarının yüzde 91'i bir iş görüşmesi, organizasyon, parti veya sunum gibi bir etkinliğe katılmadan önce güzel bir iltifat veya olumlu bir yorum aldığında girdiği ortamda daha başarılı olabileceğini söylüyor. Yüzde 40'ından fazlası iş yerinde veya bir etkinlikte sunum yapmaktan çekindiğini anlatıyor. Yüzde 33'ü yeteneklerinden dolayı yargılanmaktan korkuyor. Yüzde 54'ü vücutlarına güvenmek için kusursuz bir cildin önemli olduğunu düşünüyor. Her üç kadından biri tanıdıklarının ve patronlarının onlar hakkındaki olumsuz düşüncelerinden korkuyor. Her beş kadından biri görünüşünden dolayı yargılanmaktan korktuğunu söylüyor. Bunlar güzellik markası Braun'un tarafından yapılan araştırmanın sonuçları! Araştırmadan çıkan sonuç şu; kadınlar, hemcinslerinin onlar hakkında söylediklerinden fazlasıyla etkileniyorlar. Üstelik bu iltifatların herkesin önünde yapılmasını istiyorlar. Bu araştırmadan yola çıkan marka kadınları birbirine iltifat etmesi için motive etsin diye Altın Küre adayı, Hollywood yıldızı Jessica Alba ile kampanya başlattı. Tüm dünyada kadınları birbirlerini destekleyerek ve cesaretlendirerek; kendilerine güvenmeye ve mükemmel hissetmeye teşvik eden kampanyanın startı geçtiğimiz hafta Berlin'de verildi. Dünyanın dört bir yanından gazeteci kadınların katıldığı etkinlikte, tüm kadınlar bir yandan birbirlerine iltifat ediyor, diğer taraftan araştırma sonuçlarını tartışıyordu. Bir süre sonra aramıza Jessica Alba da katıldı. Belirtmeden geçemeyeceğim; bir Hollywood starından iltifat almak gayet motive ediciydi... Hepimize tek tek iltifat etti. Ve röportajımıza başladık.

- Oyunculuğa başladığınız günlere dönelim... Bugünlere ulaşmanız zor oldu mu?
- Oyunculuğa başlamam hem ben hem de ailem için çetin bir mücadeleydi, çünkü Hollywood'da hiçbir bağlantım yoktu. Ben sadece başarılı olmayı hayal ederek yaşadığı banliyöden gelen küçük bir kızdım ve kendim kadar ailemin de buna ihtiyacı olduğu için bu işi istiyordum. Tahmin edebileceğiniz gibi ister yeni başlamış olun ister bu işe yıllarınızı vermiş olun oyunculuk kariyeri birçok reddedilme öyküsü ile doludur. Bu yüzden bu durumla başa çıkarak insanlara gerçekten kim olduğunuzu nasıl göstereceğiniz tamamen size kalmıştır. Ne zaman bir odaya girseniz karşınızdaki kişinin sizinle ilgili önyargılarından kurtulmasını sağlamalısınız.


ARKADAŞINA GÖNDER
Mükemmel değil dürüst olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN