Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annenize mutfak eşyası almayın

Giriş Tarihi: 10.5.2014

Siz siz olun Anneler Günü için ihtiyaç duyulmayan bir hediye almayın. Hamam, masaj, spa ya da birlikte çıkılacak kısa bir seyahat bile daha anlamlı olur

Geçtiğimiz aylarda bir basın bülteni dikkatimi çekti. Sevgililer Günü'yle ilgili "Sevgilinize aşkın rengini armağan edin" diye pazarlanan kırmızı bir eviye bülteniydi. Eviye o kadar güzeldi ki insanın ister istemez ilgisini çekiyordu ama Sevgililer Günü'yle eviyenin nasıl bir ilişkisi olabilirdi? Hangi zihniyet ne sebeple sevgilisine aşkının ifadesi olarak kırmızı bir eviye hediye edebilirdi ki? Daha da komik olan yanı eviyenin mutfağın genelinden bağımsız olarak düşünülemeyecek bir obje oluşu. Tek başına bir şey ifade eden bir parça değil ki alıp koyasınız. Mutfağın bir parçası, monte edilen bir öğe! Durduk yerde kim, kime eviye alır?

KANEPE ALIR MISINIZ?
Sevgililer Günü'yle ilgili bültenin bir benzerini de Anneler Günü'yle ilgili bir bültende gördüm. "Annenizin koltuklarını değiştirin" sloganıyla geliyordu bülten. Anneler Günü'nde annenize koltuk takımı alır mısınız? Alma niyetiniz varsa, bu özel günü fırsat bilebilirsiniz belki ama bu bir ihtiyaçsa ve öyle bir gücünüz varsa neden Anneler Günü'nü bekleyesiniz? Böyle günler küçük sürprizler içindir. Haberi olmadan, bizzat beğenmemişken annenizin kapısının önüne kamyon yanaştığını, eskileri alıp yeni kanepeleri getirdiklerini bir hayal etsenize? Benim gözümün önüne gelen manzara çok komik! Hatta trajikomik!

KÜÇÜK EV ALETLERİ
Hal böyle olunca küçük ev aletleri de Anneler Günü'yle birlikte anılır oldu. Vestel'in semaver reklamı, yıllardır annelere alınan mutfak çağrışımlı ürünlere gönderme yapıyor. İzlemişsinizdir, hediyeyi aldığı anda annenin aklından geçenler çok başarılı bir şekilde aktarılmış. Ders almak lazım. Mutfak tezgahlarının üzerinde yeni bir alete yer kalmamışken ve annelere "Senin yerin mutfak" çağrışımı yapmamak için siz siz olun küçük ev aleti alacaksanız kişisel olanlarına yönelin. Saç maşası, masaj aleti, baskül gibi... Gerçi onlar da farklı mesajlar verebilir ama kişisel gelişime hiçbir anne itiraz etmez. Gerekli olduğunu bizzat görmediğiniz hiçbir şeyi almayın, annenizin başına nasıl bir dert açtığınızı tahmin bile edemezsiniz. Bir spa deneyimi hediye edebilirsiniz. Kese köpük, hamam, masaj... Kim istemez? Ya da beraber çıkacağınız kısa bir seyahat... Anlamlı, akılda kalan, çoğu zaman çok daha az maliyetli bir hediye anneler için çok daha anlamlıdır. Bir buket çiçek gibi...

AKLIMDA KALANLAR
Yaklaşık 10 yıldır neredeyse 20 farklı türüne sahip olduğum sukulentlerin son zamanlarda çok talep görmesine seviniyorum ama İstanbul'un hava koşullarında bahçede taşınamayacak büyüklükte saksılara dikildiğini görünce de üzülüyorum. Geçtiğimiz kışı baz almayın. İstanbul koşullarında kışın sukulentlerinizi bahçede bırakamazsınız. Donar ve bünyesinde su bulunduğu için bu donma, telafisi mümkün olmayan bir durum doğurur. Uyarmış olayım.
Bodrum'da IKEA'nın sipariş ve teslim noktası açılmış. Haberi duymuştum ama geçen gidişimde bizzat önünden geçtim. Artık IKEA için İzmir'e gitmeye gerek kalmamış olması Bodrumlular için mutluluk verici bir gelişme!
20. Uluslararası Evteks Fuarı, 21-25 Mayıs arasında CNR'da gerçekleştirilecek. Ev tekstilinde son trendleri merak ediyorsanız kaçırmayın.

SOLUK DESENLER
Baskılı eşyalarınızın desenleri yıkadıkça kayboluyor diye üzülmeyin. Mobilya ve tekstil ürünleri ile aksesuvarlarda bu yaz solmuş ve kaybolmaya yüz tutmuş desenler önemli rol oynayacak.

AYIN BURCU: BOĞA
Sahip olma arzusu ve hayatın tadını en iyi şekilde çıkarmak istemesiyle öne çıkan Boğa burcu insanına ev hediyesi olarak şık sofra aksesuvarları alabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annenize mutfak eşyası almayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN