Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı kaçırmayın!

Bu hafta sonu kendinize biraz zaman ayırın, Santral İstanbul'daki Zihin ve Beden Festivali'ndeki etkinliklerle farklı dünyalar da olabileceğini keşfedin

Size de 24 saat yetmiyor değil mi? Metropol hayatının hızlı temposu içinde özellikle İstanbul'da yaşayanlar için hafta sekiz gün olsaydı, sanki hepimiz daha mutlu olurduk. Çoğumuz için iş, ev, okul, alışveriş, trafikte ve akıllı telefonların başında geçen zaman derken pazartesi-cuma arası göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. 7'den 70'e herkesin temposu aynı. Gelelim hafta sonuna... Bu koşuşturma, hafta sonunda da aynen devam ediyor. Peki ne zaman durup iç sesinizi dinliyorsunuz? Rutinin dışına çıkıp bu hafta sonu kendiniz için özel bir mola vermek isterseniz, Santral İstanbul'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Zihin ve Beden (Mind and Body) Festivali'ne uğrayın. Mutlu ve sağlıklı yaşam, beslenme, kültür ve toplum alanlarında keşifler ve deneyimler sunan festivalde, ilginizi çeken herhangi bir alanda seminere ya da atölye çalışmasına katılabilirsiniz. Örneğin bugün Ürün Kurtiçi ile ayurvedik yoga, Chris Chavez ile hatha yoga yapabilirsiniz. Aret Vartanyan'la 'Gerçekten yaşıyor musun?' ya da Metin Hara ve yine Vartanyan'ın birlikte düzenleyecekleri 'Farklı bir dünya mümkün' seminerine de katılabilirsiniz.

KENDİNİZİ OLDUĞUNUZ GİBİ SEVİN
Festival alanındaki 'Ben Zamanı' standında da yaşam koçları Volkan Ulusan, Çiğdem Tacal, Hande Akın ve Bhanu Foxley'le kişisel ve ruhsal gelişime dair bilgiler verilecek. 'Ben Zamanı' ne anlama mı geliyor? Felsefeleri şu: "Kendimizle ilgili bilinmeyeni keşfetmek ve istediğimiz bir yaşamı sürdürmek için yaptığımız her şey 'Ben Zamanı'na' aittir. Güçlü bir söyleme sahip ve aslında bir slogan olan 'Ben Zamanı' hayatımızı sorguladığımız, fark ettiğimiz ve dönüştürdüğümüz bir zamanı ifade ediyor. Hayatın tadını çıkarmak için yarattığımız zamanların tümüdür. Kendi özümüzle buluştuğumuz anlardır. Günlük hayatın getirisi olan rutinin içinden çıkıp alışkanlıkları kırınca, yeni deneyimlerin heyecanı başlar. Yeni şeylerin getirdiği deneyimlerle insanlar gelişir. 'Ben Zamanı' potansiyelimizi keşfetmemizi, hayallerimize ulaşmamızı sağlar. Hayallerimize ulaşmak için yaratmak zorunda olduğumuz bir fırsat olarak karşımıza çıkar. Gücümüzü, değerimizi anlamamızı sağlayan, daha mutlu, daha sağlıklı bir yaşam için kendimize verdiğimiz bir hediyedir. Bu bazen bir yaşam koçuyla çalışmak olabilir. 'Ben Zamanı' bencillik değil, 'ben'i olduğu gibi sevmek ve kabul etmektir." 'Ben Zamanı' ekibinden Bhanu Foxley'in yarın saat 9.00-11.00 arasında gerçekleştireceği 'Kendi hayatınızın sihirbazı olun' başlıklı atölye çalışması da fiziksel ve duygusal problemlerin tedavisinde bedeni doğru kullanmanın yöntemlerini gösteriyor. "Hayat sihirlidir" diyor Foxley ve bu sihri yakalayarak hayatında olumlu değişimler yakalamak isteyenlere bedenin zihin ve ötesindeki her şeyle bağlantısını hatırlatıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı kaçırmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN