Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanı en kolay ayakkabıdan tanırsınız

MİNİ RÖPORTAJ: Santoni CEO’su Giuseppe Santoni

Giriş Tarihi: 14.6.2014
Bu sene babanıza bir sürpriz yapmak isterseniz Vakko'ya bir uğrayın. Lüks ayakkabı dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Santoni'nin ustaları özel siparişle ayakkabı yapmak için İstanbul'da olacak. Biz de bu vesileyle markanın tam bir ayakkabı delisi olan CEO'su Giuseppe Santoni ile konuştuk:
* Türk erkekleri bence çok zevkli. Hatta genel olarak tarzlarını İtalyan erkeklerinin tarzlarına yakın buluyorum. Türk erkekleri de kaliteli ve şık ürünlerin peşinde. Klasik detayları olan ama günlük kombinlerle kullanılabilecek ayakkabıları tercih ediyorlar.
* Bence bir insanı tanımanın en kolay yollarından biri ayakkabılarına bakmak. Ayakkabılar insanlar hakkında çok fazla detay içerir. Biz de kendi aramızda 'ayakkabı manyağı' diyebileceğimiz türden yani gerçekten ayakkabılara meraklı olan kişilerin bizden alışveriş yapmasını istiyoruz.
* Santoni'yi derisinin kalitesinden anlamak kolay. Özellikle de derinin renginden. Biz derileri elde ve birkaç rengi karıştırarak elde ettiğimiz özel renk reçetelerine göre boyuyoruz ve böylece ortaya taklit edilemeyen çok özel bir görünüm çıkıyor.
* Bence erkeklerin farklı okazyonlar için en az beş çift ayakkabısı olmalı. Ayakkabı seven birinin de en az bir çift tamamen elde yapılmış ayakkabısı olması gerekiyor. Ben ayakkabıların içinde yaşadığım ve birçok yeni modelimizi kişisel olarak test etmek istediğim için 400 çift ayakkabıya sahibim.
* Santoni markası, 1975 yılında babam tarafından kuruldu. 1988 yılında şirkete girdim ve iki yıl içinde CEO oldum. Ama bu pozisyona gelmeden önce hayatımın büyük kısmını ayakkabılarla birlikte geçirdim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanı en kolay ayakkabıdan tanırsınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN