Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksesuvarla hata yapmak zor

Swarovski markasının kreatif direktörü Nathalie Colin, kıyafetleri kişiselleştirmenin hata yapmadan en kolay ve zevkli yolunun aksesuvarlarla oynamak olduğunu söylüyor

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Kristal dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Swarovski, cuma günü sonbahar- kış koleksiyonunu bir lansmanla tanıttı. 'Facets of Light' isimli koleksiyonda yeşil ve pembe altın kaplama çalışmalara yer veren markanın kreatif direktörü Nathalie Colin, bize yeni koleksiyonu tanıtırken trendlerden ve İstanbul'a olan sevgisinden de bahsetti:
* Küpe tasarlamayı seviyorum ancak kendim hiç takmam. Uzun kolyeler ve kalın bileklikler takmayı çok seviyorum. Neredeyse her parmağıma ışıltılı güzel bir yüzük takarım… Ancak orta parmağa yüzük takılması bana çok garip geliyor bu yüzden kendim de takmam. ? Biriyle tamamen aynı şeyleri giyebilirsiniz ancak sadece aksesuvar farkıyla ortaya tamamen farklı iki görünüm çıkar… Aksesuvarlar benim için kıyafeti gerçekten kişiselleştiren şeyler…
* Simsiyah bir kıyafet bile aksesuvarlarla o kadar farklı şekillerine bürünebilir ki! Kıyafetlerle bazen kendini ifade etmek cidden zor olabiliyor ya da hataya düşme şansınız artıyor. Oysa aksesuvarlar daha rahat hareket edebileceğiniz bir alan oluşturuyor size…
* Aksesuvarlarla hata yapmanız zor ve kendinizi olduğunuz gibi ortaya koymanız kolay… Siz de bu durumun keyfini çıkarın ve aksesuvarlara giyiminizde daha geniş yer verin.
* Kristallerle çalışmanın çok keyifli olduğunu söyleyebilirim. Işıl ışıl ve mutluluk verici olabildikleri gibi karanlık ve rock esintili de olabiliyorlar. Onlarla kafanızdaki tasarımları hayata geçirmeniz çok kolay ve eğlenceli.
* Türkiye'de moda özellikle son 10 yılda tam bir patlama yaşıyor. Yeni ve çok yetenekli Türk tasarımcılar moda endüstrisine adım atıyor.
* Dice Kayek markasını gerçekten de çok beğeniyorum. Arzu Kaprol'ün çalışmalarına hayranım. Koleksiyonlarının güzelliğinden bahseden bir arkadaşım sayesinde kendisinden haberim oldu.
* Zaten geçtiğimiz yıl Swarovski olarak Kaprol'den bizim için özel bir koleksiyon hazırlamasını istedik. 2014 sonbahar- kış koleksiyonumuz için de bir kez daha Kaprol ile işbirliği yaptık. Bizim defile kostümlerimizi tasarladı. Bu kıyafetler de tüm dünyadaki tanıtımlarımızda kullanılacak. ? Birkaç kez İstanbul'a geldim. Cidden büyüleyici bir şehirde yaşıyorsunuz. Çok seyahat eden biri olarak dünyanın hiçbir yerinden İstanbul'dan özellikle de Boğaz'dan etkilendiğim kadar etkilenmediğimi söyleyebilirim. Boğaz'ın melankolik ve mistik romantizmi eşliğinde gün batışını izlemekten daha güzel bir şey yok bence.
* Türk kadınlarının gerçekten özel bir zevki olduğu görüşündeyim. Her şeyi kendilerine yakıştırmayı biliyorlar. Özellikle mücevher ve takıya cidden çok meraklılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksesuvarla hata yapmak zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN