Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin her yeri film seti

Türkiye sineması yazla birlikte hareketlendi. Memleketin dört bir yanına film setleri çoktan kuruldu. Erden Kıral'ın çektiği Gece'de Nurgül Yeşilçay'ı tutkulu bir aşık rolünde izleyeceğiz. Çağan Irmak eski bir şarkıcının hayatını anlatacak. Mahsun Kırmızıgül Mucize'de seyirciyi 1960'lar Türkiyesi'ne götürecek. Çanakkale destanı Son Mektup'la beyazperdeşe taşınıyor. Sanem Çelik Balık'la sinemaya dönüyor...

EGE'DEN KARADENİZ'E KADAR HER COĞRAFYADA FİLM ÇEKİLİYOR

KIRAL'DAN GÖÇLE DAĞILAN BİR AİLE HİKAYESİ: Akranları havlu atsa da Erden Kıral kararlılıkla üretmeye devam ediyor. Vicdan'dan sonra tekrar İzmir'i mesken tutan Kıral, çekimlerine başladığı yeni filmi Gece'de Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat, Vildan Atasever, İlyas Salman ve Nur Süer'li bir kadroyla tutkulu bir aşkın odağında göçle parçalanan bir ailenin hikayesini anlatıyor.
BİR YAZAR BİR KADIN VE AŞK!: Altın Portakallı yönetmen Çiğdem Vitrinel ikinci filmini çekti. Vitrinel, senaryosunu, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku adlı romandan esinlenilerek sinema yazarı Ceyda Aşar'ın birlikte yazdığı aynı adlı filmde, henüz bir kitabı yayımlanmamış bir yazarın kadınlarla ilişkisini anlatıyor. Erdal Beşikçioğlu ile Sezin Akbaşoğulları başrolde.
ÖZCAN ALPER'DEN 1940'LARDA SANATÇI OLMAK: Özcan Alper Sonbahar ve Gelecek Uzun Sürer'den sonra üçüncü filmi Rüzgarın Hatıraları'na Batum'da 'motor' dedi. Filmin çekimleri şimdilerde Şavşat'ta devam ediyor. Onur Saylak, Mustafa Uğurlu, Murat Daltaban ile birlikte Tuba Büyüküstün'ün de rol aldığı filmde 1940'lı yıllarda Türkiye'deki otoritenin zulmünden kaçan bir sanatçının hikayesi anlatılacak.
KARIŞIK KASET SİNEMA'DA ÇALACAK!: Yazar ve senarist Uygar Şirin'in Karışık Kaset romanı çıktığında epey ses getirmişti. Şimdi roman sinemaya uyarlanıyor. Tunç Şahin'in çektiği filmde Özge Özpirinçci ile Sarp Apak başrolde. Müzik, sinema ve edebiyatın şık bir buluşması.
DANS'A DEVAM, SIFIR SIKINTI:
Çakallarla Dans filmini bir seri haline getiren yönetmen Murat Şeker, serinin üçüncü filmi Sıfır Sıkıntı'nın çekimlerini sürdürüyor. Oyuncu kadrosunda yine Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu yer alıyor. 5 Aralık'ta vizyona girecek film için Şeker "Şu gergin gündemde bir nefes alabilelim diye tasarladık" diyor.
SAYMAN'DAN ROMAN UYARLAMASI: Aydın Sayman'ın çekmeye başladığı yeni filmi İçimdeki İnsan bir edebiyat uyarlaması. İrfan Yalçın'ın Fareyi Öldürmek romanından uyarlanan yapımda Vedat Erincin, Suavi Eren, Menderes Samancılar, Füsun Demirel ve Şebnem Bozoklu oynuyor. Film Sayman'ın deyimiyle iyi kalmaya çalışan bir insanın dramını konu ediyor.
TEMİZLİKÇİ KADINLAR BEYAZPERDEDE: Toz Bezi, varlığı sinemamıza pek yansımayan, evlere temizliğe giden kadınların hikayesine odaklanıyor. Ahu Öztürk'ün ilk filminde Nazan Kesal, Asiye Dinçsoy, Asel Yalın, Yusuf Ancu ve Mehmet Özgür rol alıyor. Filmin çekimleri bitti.
ÇANAKKALE'DEN SON MEKTUP: Özhan Eren'in çekimlerine başladığı Son Mektup, yeni sezonun ilk Çanakkale filmi. Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Nermin Hüseynova, Barbara Sotelsek'ın oynadığı yapımda bir yüzbaşı ile bir hemşirenin gözünden savaş anlatılacak. Son Mektup, 27 Şubat'ta vizyonda.

ÇEKİMLERİ BİTENLER GÖSTERİMİ BEKLİYOR

KIRMIZIGÜL'DEN ÖĞRETMEN MUCİZESİ: New York'ta Beş Minare'den sonra dizilere ağırlık veren Mahsun Kırmızıgül dört yıl sonra sinemaya Mucize ile dönüyor. Yönettiği, senaryosunu yazdığı ve rol aldığı filmde Ege'den Anadolu'nun ücra bir köyüne sürgüne gönderilen bir öğretmenin gözünden 1960'lar Türkiyesi'nden bir kesit sunacak. Talat Bulut'un başrolde oynadığı film 1 Ocak 2015'te vizyonda.
DEMİRKUBUZ'DAN İKİ FİLM: Zeki Demirkubuz şu sıralar Kor adlı yeni bir film üzerinde çalışıyor. Ama ilkbaharda İstanbul'da Bulantı adlı bir film çekti. Şebnem Hassanisoughi ile kendisinin rol aldığı filmin henüz vizyon tarihi belli değil.
ZAİM, BALIK'I BİTİRDİ: Usta yönetmen Derviş Zaim Devir'den sonra Balık'ta da yine insan doğa ilişkisini odaklanıyor. Balıkçılık yapan bir adamın ve ailesinin öyküsünün anlatıldığı filmde Bülent İnal, Sanem Çelik başrolde. Muhtemel ilk olarak festivallerde izleyeceğimiz film yeni sezonun merakla beklenen yapımlarından.
PİRSELİMOĞLU'DAN FARKLI BİR KİMLİK FİLMİ: İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale kazanan Tayfun Pirselimoğlu'nun Ben O Değilim'i, yeni sezonda gösterime girecek yapımlardan. Ercan Kesal'ın başrolde olduğu filmde kendisine benzeyen bir adamın yerine geçip onun hayatını yaşamaya başlayan bir işçinin hikayesini izleyeceğiz.
SÜRYANİLER'İN DRAMI: Lüks Otel ile iyi bir çıkış yapan yönetmen Kenan Kormaz ikinci filmi Gittiler Sair ve Mechul'de Türkiye'de yaşayan Süryaniler'in ülkelerini terk etme ya da kalma arasındaki bocalamalarını anlatıyor. Ruhi Sarı, Yuhannun Akay ve Savaş Özdemir'in rol aldığı film İstanbul Film Festivali'nde gösterildi. Sezonda vizyona girecek.
KARABEY SESİNE ÇAĞIRIYOR: Barış Süreci'nin yaşandığı şu günlerde, Hüseyin Karabey Sesime Gel'de bir zamanlar Kürtlerin yaşadığı devlet zulmünün insanları nasıl çaresiz arayışlara ittiğini anlatıyor. Meselesini ironik, hüzünlü bir şekilde ele alan filmde Feride Gezer, Melek Ülger ve Tuncay Akdemir rol alıyor.

SETE ÇIKMAYA HAZIRLANANLAR

HIRS VE İLİŞKİLER: Çoğunluk ile tanıdığımız Seren Yüce de önümüzdeki ay Hırssız adlı yeni filmini çekmek için sete çıkacak. Film mutlu ve ideal görünen bir çiftin kıskançlık ve rekabet arasında gitgel yaşayan ilişkileri üzerine. Songül Öden başrolde.
SORAK'TAN ORTAK YAPIM: Ömer Faruk Sorak Türk-Alman ortak yapımı 8 Saniye'nin hazırlıklarını tamamlamak üzere. Birkaç haftaya sete çıkacak. Türkiye ve Almanya'da çekilecek film rüyalarını kontrol edebilen bir insanın yaşadıkları üzerine kurulu.
GÜNCEL POLİTİK BİR FİLM, DARBE: MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın KCK soruşturmaları kapsamında ifadeye çağrılmasıyla başlayan süreç Darbe adıyla filme çekilecek. Avni Özgürel'in senaryosunu yazdığı Yasin Uslu'nun yöneteceği filmde Cansel Elçin başrol oynayacak.

BİYOGRAFİLERE İLGİ VAR!

90'larda öldürülen Kürt aydını Musa Anter'in hikayesini, Aydın Orak Asasız Musa adıyla sinemaya taşıdı. Anter'in hayatının önemli noktalarını metaforik bir anlatımla ele alan filmde Anter'i 10 farklı oyuncu canlandırıyor. Filmin çekimleri bitti.
Hayatı sinemaya taşınan bir diğer isimse 33 yaşında vefat eden müzisyen Kazım Koyuncu. Onur Aydın'ın çektiği Yağmur filmde Koyuncu'yu Engin Hepileri canlandırıyor. Filmin çekimleri Karadeniz'de devam ediyor. Film, 7 Kasım'da seyirciyle buluşacak.
Sezonun son biyografi filmi Uzun İnce Yol adıyla Aşık Veysel'in hayatını konu ediyor. Bilal Babaoğlu'nun çekeceği filme 5 Ağustos'ta başlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin her yeri film seti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN