Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dijital belleğe sandıklar yetmez

Akıllı telefonlar, tabletler, dijital fotoğraf makineleri, video kameralar, akıllı saatler ve gözlükler bizi dijital video ve fotoğraflardan örülmüş bir dünyaya hazırlıyor. Günümüzde sadece çekmek değil, paylaşmak ve saklamak önemli

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Dijital sandıklardaki hatıralar artıyor. Dijital fotoğraf makineleri, akıllı telefonlar ve tabletler, video ve fotoğraf üretiminin kat kat artmasına neden oldu. Eskiden sınırlı sayıda fotoğraf ve video çekiyorduk. Maliyetler düşünce ve teknolojik engeller ortandan kalkınca, her an video ve fotoğraf çekip paylaşır olduk. Bunları paylaşmak için sabit diskler, USB bellekler yani dijital sandıklar yetersiz kaldı. Bir kaybedersek bir daha bulamayacağımız kişiye özel arşivler için tüm bilgileri yedeklemek gerekiyor. Bunu da ancak özel yedekleme yazılımlarıyla yapabiliyoruz. Son dönemde sıkça kullanılan bulut teknolojsi de bilgilerin korunmasına yardımcı oluyor. Yani ürün ve kapasiteyi artırırken Google, Apple, Amazon gibi uluslararası şirketlerden veya Türkiye'deki telekom operatörlerinden hizmet alınabiliyor. Neyse ki siz donanım ya da yazılım satın almadan internette sizin için dijital belleğinizi saklamayan şirketler var. Dijital dünyada her bilgi mutlaka iz bırakıyor. Ancak dosya silindikten sonra mümkün olduğunca hızlı kurtarmak gerekiyor. Bunun için kullanılan yazılımlar var. İnternetten indirilen ücretsiz yazılımlarla dosyalar kurtarılabiliyor. Eğer kaybettiğiniz dosya bu yazılımlarla geri getirilmiyorsa profesyonel destek almak gerekiyor. Sadece fotoğraflar değil, sevdiğiniz film ve müzikler için de benzer çözümler var. Üstelik böylece bunları akıllı cihazınızda tutmanıza gerek kalmıyor.

TELEFONLAR PAYLAŞIMA HAZIR
SanDisk Connect Kablosuz Flash Sürücü, kullanıcıların birden çok cihaz ile kablosuz olarak iletişim kuruyor, böylece mobil cihaz ve bilgisayarlar arasında veri depolanmasını, paylaşılmasını sağlıyor. Üstelik pratik ve uygun fiyatlı. En küçük boyutlu kablosuz USB depolama aygıtı olan sürücü, kullanıcıların internet bağlantısı ya da kabloya gerek duymadan 32 GB'a kadar ekstra depolamadan yararlanmasını sağlıyor. Birden fazla kullanıcı aynı anda birden fazla cihazdan sürücüye bağlanarak fotoğraf, film, müzik ve dökümanlara ulaşabiliyor. Cihaz tam şarj olduğunda dört saate kadar streaming yapılabiliyor.

FİLM, FOTOĞRAF VE MÜZİKLER MİNİ KUTUDA
SanDisk Connect Kablosuz Medya Sürücüsü sürekli seyahat edenler ve eğlenceye dilediği anda ulaşmak isteyenler için ideal bir yol arkadaşı. Cep boyu bu cihaz şarj edildiğinde sekiz saat streaming yapılabiliyor. 64 GB'a kadar çeşitli kapasite seçenekleri olan cihazda kullanıcıların daha fazla veri saklamasını ve diğer mobil cihazlarındaki verilere ulaşabilmesini sağlayan bir SDHC/SDXC hafıza kartı girişi bulunuyor. Medya sürücüsüne aynı anda sekiz mobil cihaz bağlanabiliyor ve aynı anda beş HD filme kadar streaming yapılabiliyor. Sandisk Connect ürünleri iPhone, iPad, iPod Touch, Kindle Fire ve Android cihazların yanı sıra PC ve Mac bilgisayarlar ile de uyumlu.

MOBİL CİHAZLARA KABLOSUZ AKTARIN
Günlük yaşantımızda verilerimiz yaşamımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Verilerimizi hem güven altında tutmak hem de verilerimize düzenli olarak erişebilmek hepimizin ihtiyacı haline geldi. Yanınızda fazla yer kaplamadan kullanacağınız ürünlere erişmek kolay. Tüm bunlara ek olarak, Kablosuz Adaptör el çantanıza veya notebook çantanıza rahatlıkla sığacak ince ve kompakt bir tasarıma sahip. Yalnızca 24 gram ağırlığında bir ürün. STOR.E Kablosöz Adaptör, sekiz adede kadar mobil cihazdan HDD'ye kablosuz olarak veri aktarma rahatlığı sunuyor. Kullanıcıların akıllı telefonlarından, tabletlerinden, PC ve Mac cihazlarından HDD'lerine farklı kablolar kullanmaya gerek kalmadan kablosuz olarak verileri aktarmalarını sağlıyor. Kullanıcı, STOR.E Kablosuz Adaptörü HDD cihazına ve güç kablosuna bağlayarak aynı anda çok sayıda cihaza bağlanabiliyor ve mobil cihazlardan HDD'ye ve HDD'den mobil cihazlara veri aktarabiliyor. Böylece daha çok fotoğraf çekmek, daha fazla müzik depolamak ve daha fazla film seyretmek için gereken depolama alanından önemli ölçüde tasarruf edilmiş olunuyor. STOR.E Kablosuz Adaptör saniyeler içinde HDD cihazınızda kayıtlı değerli verilere erişmenizi sağlayarak, fotoğraf ya da video paylaşımını son derece hızlı hale getiriyor. Ayrıca Internet Pass-Through Modu ile internet hızı etkilenmediği için kullanıcılar eş zamanlı olarak hem HDD'lerine erişebiliyor, hem de interneti kullanabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dijital belleğe sandıklar yetmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN