Otel odaları konforlu mu?

Giriş Tarihi: 2.8.2014

Otel dekorasyonunun da trendleri var. Bugün kapısız duşlar moda, yarın bakalım bizi ne yenilikler bekliyor olacak?

Yılın tamamını çalışarak geçirenlerin o kısacık tatillerinde yaşayacakları konforu, otelin dekorasyonu belirliyor bir bakıma.Yazın şimdiye kadarki kısmında ziyaret ettiğim eski ve yeni otellerde gördüklerimi paylaşıyorum.

YASTIK TERÖRÜNE SON
Yatakların neredeyse yarısını kaplayan yastıklar, sizce de çok anlamsız değil mi? Kalabalık ve zengin duruyor belki ama sonrasını düşünen yok. Yatarken onları nereye koyacağımızı şaşırıyoruz çoğu zaman. Üstelik genellikle yastık olarak başın altına konulamayacak derecede yüksek, sert ve rahatsızlar! Ne yükseklikte yastık istediğinizi önceden soran oteller de var tabii... Yorgan ve pikenin yatağın ayak ucuna sıkıştırılmasına ise hiç değinmeyeceğim bile, gerçek bir kabus! Yıllar önce bir şey unuttuğum için kaldığım odaya temizlik sırasında girip yatağın toplanmasına şahit olmuştum. Yatak her şeyiyle yerdeydi! Çarşaf, yorgan, yastıklar... Hepsi önce yere atılıyor, sonra da düzgün bir şekilde yatağa tekrar yerleştiriliyor. Buna şahit olduktan sonra bir daha temizlik sırasında bir şey unutsam dahi odaya girmemeye karar verdim. Göz görmeyince gönül katlanır diye düşünüyorum. İki günlük bir seyahatse temizlik istemiyorum zaten.

YENİ TREND: KAPISIZ DUŞ
Kapısız duşa alıştık da şeffaf cam panelle ayrılmış tuvalete ne demeli? Jaluzi ile mahremiyetin çözülmeye çalışılması bana çok anlamsız geliyor.
Kapının nesi kötü? Arkadaşla gidilen tatilleri kimse düşünmüyor mu? Kaldı ki çift olarak gidilen romantik bir tatilde de tuvalet eyleminin bu kadar ortalıkta yaşanması kimsenin istediği bir şey değil herhalde. Yenilik adına eskisinden daha konforsuz tasarımlar yapılmasına üzülüyorum.

ZEMİN VE PERDE
Otel odasında zeminin kaymayan bir malzemeyle kaplanmış olması önemli. Banyoda suya dayanıklı ahşap ve tüm zeminlerde ahşap parke görmek çok sıcak bir etki yaratıyor. Çok beğeniyor ama bir o kadar kıyamıyorum, ıslatmamak, kumlu ayakla girmemek için çok çaba harcıyorum.
Otel odasında dışarıdan ışığın gözünüze girmesi sebebiyle erkenden uyanmaktan kötüsü yok! Kalın perdeler dostumuzdur ama çekilebiliyorsa. Kalın bir kumaş, perde borusu ve metal halkalar kombinasyonu çalışmıyor. Eski usul perde rayı en klasik ama en iyi yöntem.
Bir taraftan çekince diğer tarafın da kapandığı perde sistemlerini de gayet başarılı buluyorum, insanı yormuyor.

RAF VE ASKI SORUNU
Buklet malzemeleri tabir edilen duş jeli, şampuan vs setlerinin ambalaj tasarımında bir yenilik gerekiyor. Şampuan ve duş jelleri çok küçük oldukları için duşun metal rafının telleri arasında devriliyor ve akıp ziyan oluyorlar. Gramajları aynı olsun ama ambalajlarının taban alanı daha geniş olsun ki devrilmesin. Ya da duş raflarının alt kısmı daha sık aralıklı olsun. Bir çözüm bulunsun! Askıların sabit olduğu, çok büyük bir çaba sarf edilerek yalnızca ucunun çıkabildiği klasik otel askısı sistemi yavaş yavaş terk ediliyor neyse ki. Ama öyle olunca da gardıropta askı bulmak zorlaşıyor. Birbirleriyle takım olmayan, rastgele askılar görmek de sevimsiz ama en azından askı var diye sevinebiliyor insan. O askılar nereden geliyor? Acaba kuru temizleme askılarını seyahate çıkarken yanına alan ve otelde bırakan annem gibi, bir sürü insan bu yolu mu izliyor?

HER ŞEYİ ASIN!
Evin girişine yaratıcı bir askılık mı arıyorsunuz? Marangoza büyük bir ahşap plakanın her iki yanına açtıracağınız çentiklerle kimsede olmayan bir askılığa sahip olabilirsiniz.

HAYVAN BASKILI
Hayvan baskılı eşyalar bu yaz çok moda. Kedi ve köpeklerin ağırlıklı olduğu koleksiyonlarda pati desenlerine de sıkça rastlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otel odaları konforlu mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN