Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eve ilk bakış: Antre

Giriş Tarihi: 9.8.2014

Antre, evin aynasıdır. İnsanların daha evinize girmeden hakkınızda fikir sahibi olmasını sağlar. Genellikle çok dar olan bu alanı biraz çabayla kullanışlı hale getirebilirsiniz

Kişiliğinizi ve zevkinizi yansıtacak olan antre, evinizin genelinden çok farklı bir tarzda olmamalı. Özellikle çok kişinin yaşadığı, çocuklu evlerde giriş de çok daha hareketli bir alan olacağı için zemin ve duvarlar için dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeler seçilmeli. Silinebilir duvar kağıdı, dayanıklı parke gibi...

BÜTÜNLÜK İÇİN DEVAMLILIK
Açık renk duvarlar mekanı ferahlatırken koyu renk seçimler daha samimi ve sıcak bir hava yaratır. Büyük desenli bir duvar kağıdı, eve iddialı bir giriş sağlarken küçük desenli bir duvar kağıdı, mekanı daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Ama siz yine de küçük bir alanda çok büyük bir duvar kağıdı kullanmaktan kaçının. Antrenin zemininin evin koridor gibi antreyle bağlantılı diğer zeminlerinden bağımsız olmaması gerekir. Zemindeki devamlılık, bütünlük ve genişlik algısı yaratır. Antreden bakıldığına görülen diğer odaların duvarları da birbirleriyle bağlantılı olmalı. Yakın renk tonlarında seçerseniz ya da yakın renk tonlarında ve farklı desenlerde duvar kağıdı seçerseniz bu derinlik hissini yakalayabilirsiniz. Antreye kişilik kazandırmak için tarzınız hakkında ipuçları veren afiş ve posterlerden de yararlanabilirsiniz. Duvar panelleri de mekana hareket ve derinlik katmak için ideal. Ama eğer gerçekten yüksek tavanlı eski bir ev ya da bir apartman dairesinde oturmuyorsanız sonradan yapılmış kırmızı tuğla duvar artık çok demode oldu. Başka seçeneklere yönelin.

KAPAKLI DOLAP

Şart İçeri girer girmez ferah bir etki yaratmasını istediğiniz antrenizi kalabalık yaratacak eşyalardan temizleyin. Açık raflara sahip dolaplardan da kurtulun. Derinliği fazla olmayan, yalnızca ayakkabı sığacak tavana kadar kapaklı dolaplardan edinin. Antrede ayakkabılarınızı rahatlıkla giyebilmek için bir oturma alanı ayarlamalısınız. İçi misafir terlikleriyle dolu bir sandık-puf ya da eskiciden alıp yenileyebileceğiniz bir sinema koltuğu yer kazandıracak bir çözüm sağlayabilir. Antreniz ne kadar küçük olursa olsun eve girer girmez elinizden bırakmak istediğiniz anahtar, telefon gibi eşyalarınızı ve postalarınızı yerleştirebileceğiniz bir dresuar ya da sehpa edinmelisiniz. Paket servis elemanları için içi bozuk para dolu bir kutuyu da buraya yerleştirebilirsiniz.

SON BİR BAKIŞ AÇISI İÇİN AYNA
Evde boy aynası için en kritik yerlerden biri de antre. Hiçbir yerde yoksa girişte mutlaka bir boy aynanız olmalı. Hem antreyi geniş gösterecek, hem de tam evden çıkarken ayakkabılarınız ve diğer aksesuvarlarınızla nasıl göründüğünüze bakmak için size son bir şans yaratacak.

AYIN BURCU: ASLAN

Aslan burcu dekorasyonda gösterişli mobilya ve aksesuvarları tercih ediyor. Parlak, iddialı renkler, gösterişli perdeler, altın varaklı objeler, leopar desenli yastıklar, Aslan burcunun evinde rastlayabileceğiniz ayrıntılar. Bir Aslan'a ev hediyesi almanız gerekiyorsa gösterişli çerçevesiyle şık bir ayna isabetli bir seçim olacaktır.

ANAHTAR İÇİN EN EMİN YER!

Kapınızın kilidini değiştirdiğinizde göbeği atmayın. Evin girişinde bir yere takın. Ona uygun anahtarı da anahtarlığınıza ekleyin. Böylece son derece orijinal bir anahtar yerine sahip olacaksınız.

KENDİ KUPANI KENDİN BOYA
Paşabahçe, boyanarak kişiselleştirilebilen kupalar yapmış. Her kupa paketinden iki farklı renkte boyanın çıktığı paket harika bir hediye alternatifi olabilir. Üstelik boyalar, su bazlı; markası da Edding. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen boyaları kolayca uygulayabiliyorsunuz. Boyadıktan sonra fırınlıyorsunuz, kupanız hazır! Okullar başlamadan çocuklarla güzel bir etkinlik olabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eve ilk bakış: Antre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN