Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıyafeti pazardan, Allah korusun nazardan

Röportaj için kıyafet arayan moda editörümüz İdil Demirel'i Salı Pazarı'na götürdüm. Bir aksesuvara yüzlerce lira veren editörümüze 10 liralık gözlük pahalı geldi

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Moda editörümüz İdil Demirel röportaj için telaşla kıyafet ararken atladım olaya ve Kadıköy'deki Salı Pazarı'na kolundan tuttuğum gibi götürdüm. Salı Pazarı'nda 20 liraya kaliteli ürünler alabileceğiniz gibi 3-15 lira arasında da günü geçirebilecek kıyafetler bulabilirsiniz. İdil'i gören pazarcılar onu stantlarına davet etmeye başladı. Hatta biri "Çok sosyetiksiniz. Buyurun elbiselerimiz size uygundur" diye İdil'in gönlünü aldı. Pazarlık yapmadan siyah bir elbiseye 20 TL verdi. İşin inceliklerini anlattım bir yandan gezerken. Öncelikle aynı ürünü satan tezgahları aklında tutup fiyat değerlendirmesi yapmalıydı. Alacağı ürünün defolu olmadığına iyice emin olduktan sonra pazarlığa koyulmalıydı. Bu anlattıklarımdan sonra bir ayakkabı tezgahına yanaştı. Beğendiği bir ayakkabıyı indirim kaparak 30 liraya satın aldı. Aksesuvar satan tezgahın etrafını kadınlar sardığından girmesi de çıkması da bir dert diye düşünürken İdil çoktan yolunu bulmuştu. Tezgahta fiyatlar 1-10 lira arasındaydı. Böyle takıların 50 TL'den aşağı olmadığını söylerken İdil 10 liraya bir kolye aldı. Çanta ve gözlük satan çok tezgah vardı. Ama çantaların kimisi çok pahalı olmasına rağmen kötü bir koku yayan plastikten yapılmıştı.

PAZAR IN EN CABAR MÜŞTERİSİ
Uzun süre gezdikten sonra bir gözlük beğendik beğenmesine ama İdil 10 TL olduğunu duyunca "Olur mu öyle şey? 5 lira veririm" dedi. Adam kabul etmeyince gerçekten de 5 liraya aynı gözlüğü satan bir tezgah buldu. Lüks markaların müdavimi moda editörümüz pazarın en cevval müşterilerinden biri olup çıkmıştı. Hemen yakın bir tezgahtan da 15 TL'ye çantayı aldı. İdil röportaj için baştan ayağa hazırdı ama sonlara doğru çok yoruldu. Ekonomik olma tavrımı sanırım moda editörümüze de bulaştırdım!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıyafeti pazardan, Allah korusun nazardan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN