Londra'da nostaljik eğlence

Geleceğe Dönüş filminin geçtiği Hill Valley kasabasının seti Londra'nın ortasına taşıdı. Etkinlik gördüğü yoğun ilgi yüzünden ay sonuna kadar uzatıldı

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Londra yazın başından bu yana birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bugünlerde, Secret Cinema adlı organizasyon şirketinin düzenlediği etkinlik şehre damgasını vurmuş durumda. Secret Cinema, sinemayı ve farklı deneyimler yaşamayı sevenler için yarattığı projelerle adından söz ettiren bir şirket. Düzenli gerçekleştirdiği etkinliklerle, sinema tarihinde önemli yeri olan filmleri sinema tutkunları için hayata geçiriyor. Secret Cinema son olarak 80'lerin kült filmi Back to the Future(Geleceğe Dönüş), takipçileri için canlandırdı. Bu heyecan verici proje için filmin geçtiği Hill Valley kasabasının seti, Londra'nın ortasına yeniden inşa edildi. Olimpiyat Parkı'nın yakınına kurulan kasabada; tek katlı evlerden benzin istasyonuna, reklam panolarından restoranlara her şey birebir kopya edilmiş durumda. Filmde ünlü yıldız Michael J. Fox'un canlandırdığı Marty McFly karakterinin 1955 yılına geri gitmesinden ötürü 50'li yılları yansıtan kasaba, Londralılara tam anlamıyla nostalji yaşatıyor.

GİYSİLER DE DÖNEME UYGUN
Kurallara göre etkinliğe katılan herkesin tıpkı 50'li yıllardaki gibi giyinmesi şart. Filmde yer alan karakterleri yaşatmak için herkese nasıl giyinmesi gerektiği, önceden cep telefonu mesajı ile bildiriliyor. Katılımcılar kendilerini filmin içinde hissetsin diye her şey düşünülmüş. Londra'daki film fanları için kurulan kasabada, filmde zaman yolculuğu yapmaya yarayan DeLorean marka otomobil bile var. Bilet fiyatları 55 pound (yaklaşık 200 TL) olan etkinlik, gösterilen yoğun ilgiden ötürü ay sonuna kadar uzatıldı. Secret Cinema şirketi ayrıca, geçtiğimiz hafta intihar ederek yaşamına son veren oyuncu Robin Williams'ın anısına Ölü Ozanlar Derneği filminin özel gösterimini gerçekleştirdi. Şiir ve canlı müzik performansının da yer aldığı film gösteriminden elde edilen gelir, ruh sağlığı ile ilgili bir derneğe bağışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra'da nostaljik eğlence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN