Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gece nerede başladıysa orada bitecek

Gece 02.00'den sonra açılan after kulüpler Ege'den şehre taşınıyor. Aynı mekanda yemek yiyip ardından eğlenmek moda oluyor. Şubeleşenler, dekorasyonunu yenileyenler ve her daim popüler olanlarla İstanbul yeni sezona hazır

Giriş Tarihi: 30.8.2014
Kuşkusuz İstanbul'un en güzel zamanı Eylül... Sezon açılıyor, tüm etkinlikler birbiri ardına başlıyor. Partiler, sergiler, yeni mekanlar, hatta müzayedeler... Hepsini yavaştan özlemiştik. O halde şehre bir göz atalım, önümüzdeki günlerde ne var ne yok bir bakalım.

AFTER KULÜPLERİN
Özellikle yaz boyunca Çeşme'de after kulüpler epey popülerdi. Propaganda ve Otto gece 02.00'den sonra dolmaya başlıyor ve sabaha kadar eğlence devam ediyordu. Bu trend sonbaharla birlikte şehre geliyor. Dans ve müzikten kendini alamayan tatilciler Nişantaşı'ndaki Dlux gibi gece 03.00'ten sonra açılan kulüplerde soluğu almaya başladı bile. Dlux'te neredeyse her akşam farklı konseptte bir parti var. Anlaşılan bu sezon da eğlenceseverlere Aztek yolları gözüküyor.

ORTAYA KARIŞIK SEZONU BİTTİ
Çeşme'nin yanı sıra Bodrum eğlencesi de yeni sezonda şehre taşınıyor. Yaz boyunca 7800'ü işleten ve müzikleriyle coşturan DJ Doğuş Çabakçor'la konuşuyorum, benimle hemfikir olduğunu öğreniyorum. Çeşme ve Bodrum'da yaz boyunca kulüpler ikiye ayrılmıştı. Ya yüzde 100 Türkçe ya da elektronik müzik çalan mekanlar vardı. 'Ortaya karışık' trendi yavaş yavaş tarih oluyor anlaşılan. Sonbahar ve kışın da bu trend devam edecek gibi gözüküyor.

ÜÇÜ BİR ARADA
Yemek, bar ve müzik artık bir arada. Çünkü kimse yemek yediği mekanı gecenin ilerleyen saatlerinde değiştirmekten hoşlanmıyor. Akşam 21.00'de gittiği mekanda eğlenmek de istiyor. Bu yüzden üçünü bir arada sunan yerler revaçta olacak. Hangileri mi? Örneğin Ulus 29, Frankie, Sunset, Reina, Lucca ve Bej...

KADIKÖY KIPIR KIPIR
Karaköy'dü, Bebek'ti derken Anadolu yakası da göz kırpmaya başladı. Kalamış Marina'daki Wyndham Otel bölgede yeni bir cazibe merkezi yarattı. DoubleTree Oteli'nin içindeki 360 da hem manzarası hem de DJ performanslarıyla dikkat çekiyor. Ama asıl konumuz Kadıköy. Üç grup var Kadıköy'de takılan. Meyhaneciler, bira sevenler ve semtin kafelerinde yemek yiyenler. En popüler iki mekanı hâlâ Zeplin ve Ayı. Envai çeşit biraları, müzikleri ve müdavimleri... Benusen ise meyhaneler arasında en popüleri.

Ürünler cam kavanozda

İlk şubesini Trump'ta açmıştı Plus Kitchen. Eylül ayı içinde de hem Kanyon hem de Zorlu AVM'de birer şubesinin açılması bekleniyor. Plus Kitchen sepetinizle alışveriş yaptığınız ardından aldıklarınızı dilerseniz evinizde, ofisinizde ya da oturup oradaki masalardan birinde yiyebildiğiniz yeni bir konsept. Birçok ürün cam kavanozlarda satılıyor ve daha sonra bu kavanoza dikmeniz için size tohum da veriliyor. Edamame, yörük piyazı, kinoa tabule mekandaki mezelerden birkaçı. Kahvaltılıklar, kurabiyeler ve wrap'ler... Geniş ve sağlıklı bir menüsü var. Önümüzdeki yıllarda bu tarz konsept mekanları daha sık göreceğiz.

Yemek eşliğinde caz

Geçtiğimiz yıl Etiler'de sükseli bir açılış yapmıştı The Galliard. Ama yazın kapandı ve mekan baştan aşağı yenilendi. Eylül'de yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor. 15 Ekim'de ise büyük bir parti verecek. Mekanın Nispetiye Caddesi'ne bakan ön kısmı daha çok müzik için ayrılmış. Haftada bir Aşkın Arsunan ve ekibi caz yapmaya devam edecek. Diğer günler de canlı müzik ve DJ performansları düzenlenecek. Arka kısmı ve üst kat ise fine dining ve şarap kavı için ayrılmış. Dilerseniz dışarıdan gelip şarap kavını da gezebilecekmişsiniz. Hatta zaman zaman şarap tadım günleri de düzenlenecekmiş.

Merak edilenler

Zorlu'da geçen yıl rüzgar sorunu vardı, dışarıda bırakın oturmayı yürümek bile zordu. Bu duruma yeni sezonda nasıl çare bulunacak, merak ediyoruz. Ama Cantinery, Morini, Tom's Kitchen'ın epey popüler olduğunu söyleyelim.
Mixo Terrace, Martı Oteli'nin üstünde sessiz ama derinden ilerleyen bir mekan. Oldukça iyi etkinliklere evsahipliği yapıyor ve başarılı DJ'leri çıkarıyor. Yazın terası epey keyifliydi. Bakalım sonbahara ne gibi sürprizlerle girecek?
Topless son zamanların popüler mekanlarından... Birçok festivale ve partiye evsahipliği yapıyor. Mekanı beğenen de var, eleştiren de.
Karaköy büyümeye devam ediyor. Bu kadar çok mekanın açılması semti yıldız mı yapacak, yoksa gözden mi düşürecek onu da tam olarak kestiremiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gece nerede başladıysa orada bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN