Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moda kazanı

Giriş Tarihi: 20.7.2019
Moda kazanı

MEKSİKA KÜLTÜRÜNÜ KORUYOR
Meksika'ya gidip de renklerinden, kumaşlarından, desenlerinden etkilenmeyen yoktur. Aynı şey dünyaca ünlü modaevlerinin kreatif direktörleri için de geçerli. Ancak yıllarca kendi kültürel dokusunun ve yerel desenlerin izinsiz kullanılmasına göz yuman Meksika, bu yıl bu duruma bir dur demeye karar verdi. Geçtiğimiz ay Carolina Herrera modevine kültürlerine ait detayları izinsiz olarak kullandıkları için uyarı mektubu yazan Meksika Kültür Bakanı Alejandra Frausto, bu sefer de Louis Vuitton'u yazdığı bir mektupla uyardı. Markanın yerel halkın desenlerini izinsiz olarak bir sandalye serisinde kullandığını belirten bakan, Louis Vuitton'dan resmi bir açıklama talep etti.

SPOR AYAKKABININ VINTAGE'I
Son birkaç yıldır teknik olarak spor ayakkabıyla alakası olmayan ancak spor ayakkabı niyetine giydiğimiz ayakkabılar gözde. Plarform topuk türleriyle spor ayakkabı görüntüsünü bir araya getiren bu trende inat bir yandan da spor giyim firmaları günlük hayatta çok rahat kombinlenebilen vintage modelleri geri sokuyor hayatımıza. Bunun sonuncusu da Nike'ın Daybreak isimli modeli. 80'lerde piyasaya çıkan model Jun Takahashi tarafından günümüze uyarlandı.


ARMANI JÜRİ BAŞKANI
Dünyanın dört bir yanında, moda ve sinemayı bir araya getiren filmleri, moda filmleri festivallerinde gösteriliyor. Tabii ki moda başkentlerinde düzenlenen festivaller de içerikleri ve jüri başkanlarıyla dikkat çekiyor. 6-10 Kasım tarihleri arasında Milano'da düzenlecek olan Fashion Film Festival Milano'nun jüri başkanının Giorgio Armani olması da bunun bir ispatı olsa gerek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda kazanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN