ilan edildi

Giriş Tarihi: 30.3.2013 07:50 Güncelleme Tarihi: 30.3.2013 10:16

ABD'nin Eyaleti Senatosu, tarihini olarak ilan etti.

Senato üyesi Rene Garcia'nın teklifiyle alınan karar, eyaletin birçok şehrinde faaliyet gösteren İstanbul Kültür Merkezi'nin girişimleriyle senatoya taşınmıştı.

İstanbul Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin kararda önemli bir rolü olduğunu söyleyen Türk Amerikan Ticaret Odası (TACC) Başkanı Fatih Beyhan, "Düzenlenen Türkiye gezileri vesilesiyle kurulan güzel ilişkilerin bir noktaya gelmesi Senato'dan kararının çıkmasına imkan sağladı. Derneklerimizin 6 senedir Türkiye'yi ve Türk Kültürü'nü tanıtma amacıyla yaptığı faaliyetlerin büyük katkısı oldu'' dedi.

Florida Eyalet Meclisi Miami Milletvekili Daphne Campbell ise, Türk Günü kararı için kendilerine müracaatta bulunan TACC Başkanı Fatih Beyhan ve beraberindeki heyeti diğer meclis üyelerine tanıttıklarını, Türk - Amerikan toplumunun ülkedeki demokratik yaşama önemli katkıları olduğunu söyledi. Campbell ayrıca, yakın zamanda gerçekleştirdiği Türkiye seyahatini ve Türkiye'nin bulunduğu bölgedeki önemini de diğer senatör ve milletvekillerine anlattığını kaydetti. İstanbul Kültür Merkezi'nin Miami, Jacksonville, Tampa, Orlando, Ft Lauderdale ve Tallahassee şehirlerinde şubeleri bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
21 Mart Türk günü ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN